3 Aralık Dünya Engelliler Günü töreni

admin

3 Aralık Dünya Engelliler Günü İstiklal Ortaokulunda bir tören gerçekleştirildi.Buradaki törene Okul Müdürü Yakup Öz, Dünya Engeliler ve Dostları Gelişim Derneği Edirne Şubesi Başkanı Erol Adem Düskes,öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İSTİKLAL ORTAOKULUNDA ENGELLİLERLE İLGİLİ TÖREN (4)

 

 

 

 

 

 

 

İlk olarak söz alan  Okul Müdürü Yakup Öz Ülke nüfusunun %12,5’i engelli vatandaşlardan oluştuğunu  belirterek; “ Engelli  çocuklarımızın  çok azı eğitim olanaklarından yararlanmaktadır. Engelli haklarını tam olarak benimsemiş değiliz. Avrupa Birlğine girmeyi amaçladığımız  şu günlerde  Avrupa ülkelerinde engellilerin tamamına yakını  eğitim olanaklarından yararlanmaktadır. Engelilerin okula gidemedikleri  durumlarda  eğitim  imkanları  bireylerin kendi yaşadığı mekana gelmektedir Bu bizim eğitimde fırsat eşitliğinden ne oranda yararlandığımızı göstermektedir. Sağlıklı vatandaşlarımız  Engelli vatandaşlarımıza  sevgi ile yaklaşmalı Bugün sağlıklı olanların aslında bir engelli adayı olduğu unutulmamalıdır.” Dedi.

İSTİKLAL ORTAOKULUNDA ENGELLİLERLE İLGİLİ TÖREN (3)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra söz alan  Dünya Engelliler  ve Dostları  Gelişim Derneği  Edirne Şubesi  Başkanı  Erol Adem Düzkes kendisinin de  daha önceleri sağlıklı olduğunu,daha sonra başına gelen kaza sonucu engelli hale geldiğini belirterek şunları kaydetti. Şu anda  dernekte engelli vatandaşlarımız için hizmet veriyorum. Engelli bir öğrencimize tekerlekli sandalye hediye ettik.Bu tür hizmetlerimiz devam ediyor. Ayrıca 4-7 Aralık’ta  tarihleri arasında İstanbul’daki Eyaf-Expo Engelsiz Yaşam Fuarına katılacağız. Bulgaristan’daki  Ulusal Engellilere  İşverenler  Federasyonu  misafirlerimiz  olarak bu fuara katılacak” dedi.

İSTİKLAL ORTAOKULUNDA ENGELLİLERLE İLGİLİ TÖREN (1)

 

 

 

 

 

İSTİKLAL ORTAOKULUNDA ENGELLİLERLE İLGİLİ TÖREN (2)

 11 total views,  2 views today

Next Post

Protokol ve Esnaf Spor İçin Birleşti

Edirne Protokolü ve Esnaflar “Sporun Birleştirici Gücü” sloganıyla Edirnespor ve Edirne Spor GK kulüplerinin birleşmesi için çalışma başlattı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın önderliğinde yürütülen çalışmalarda gönüllü her esnafın adına çalıştıkları bankaya bir otomatik ödeme talimatı vererek her ay buradan 500 lira kesilmesi yolunda görüş birliğine varıldı.       […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp