3. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Edirne’de

admin

3.Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları 25 Kasım Stadyumundan Selimiye Camii yanına kadar yapılan bir yürüyüşle start aldı. Trakya Üniversitesi Kırkpınar BESYO 75. Yıl Spor Salonunda düzenlenen açılış töreni gösteri ve müsabakalarla devam etti. Oyunlara Balkanlardan Bosna Hersek, Kosova, Sırbistan, Makedonya, Slovenya, Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk gibi ülkelerle Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, İstanbul, Kırklareli’nden özel gereksinimli çocuklar iştirak etti. Törene Trakya Üniversitesi Rektörü Yener Yörük, Vali Vekili Mustafa Ergün, Belediye Başkan Vekili Ertuğrul Tanrıkulu,Dışışleri Bakanlığı Temsilcisi Büyükelçi Murat AHMET Yörük,Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır,Rektör Yardımcıları,Kırkpınar Besyo Müdürü Doç.Dr.İlhan Toksöz,Daire Müdürleri,Öğretim Üyeleri,Balkanlardan gelen Misafirler,Öğrenci yakınları,öğrenciler katıldı.

3. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Edirne'de  (4)

 

 

 

 

 

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından konuşan Trakya Üniversitesi Rektörü Yener Yörük şunları söyledi :

Bu sene 3.sünü yaptığımız Spor Oyunları için bir arada bulunuyoruz. Bugün burada olmak benim için çok büyük mutluluk, hepiniz hoş geldiniz. Özel Gereksinimli çocukları bir arada topluyoruz. Saraçlar caddesinde yürüyüş ile başladık ilk etkinliğimize. Her sene etkinliğimizin büyüklüğü artıyor. Özellikle Dışişleri Bakanlığımız, Başbakanlık Tanıtma Fonuna çok teşekkür ediyorum. Biz burda Edirne Valiliğimizle, Edirne Belediyemizle ve Üniversitemiz ile bu toplumsal farkındalık yaratmaya devam ediyoruz.

3. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Edirne'de  (6)

 

 

 

 

 

 

 

Yıldan yıla, günden güne toplumumuzla yükseliyoruz dedi. Daha sonra konuşan Belediye Başkan Vekili Ertuğrul Tanrıkulu; Biz Edirne Belediyesi olarak çok uzun zamandan beri engellilerimizle beraber çalışıyoruz ve engelleri aşmak için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz. Biz biliyoruz ki bir yerel yönetimde eğer şehri engelliler için dizayn edersek herkes için dizayn etmiş oluruz. O yüzden bu olimpiyatları çok önemsiyoruz ve en başından beri bu olimpiyatların fikirleriyle hep beraber olduk . Vali Vekili Mustafa Ergün’de yaptığı konuşmada; Bu oyunlara katılan bütün sporcularımıza başarılar diliyorum. Bu organizasyonu 3. kez yapan başta Üniversitemize ,Belediyemize ve emeği geçen tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum.”dedi. Törenden sonra Oyunsal Etkinlikler yapıldı. Madalya Töreni düzenlendi.Şükrüpaşa Atletizm Sahası ve Mimar Sinan  Spor Salonunda yapılan yarışmalarla özel gereksinimli çocuklar etkinliklerini devam ettirdiler.


 

 

 134 total views,  5 views today

Next Post

Engelliler Haftası Etkinlikleri devam ediyor

Milli Eğitim Müdürlüğünce Engelliler Haftası sebebiyle hazırlanan program kapsamında, vatandaşların ilgisini çekmek ve farkındalık duygusu oluşturmak üzere 25 Kasım Stadyumundan başlayarak Selimiye Camii’nde sona eren kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye´de de milyonlarca engelli insan bulunmaktadır. Engellilik konusunun yalnızca engelli vatandaşları ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp