3. Yargı Paketiyle Cezaevleri Boşaldı

admin

Kamuoyunda 3. Yargı paketi olarak bilinen yasanın yürürlüğe girmesinin ardından Açık Cezaevlerinden tahliyeler başladı. Yasa kapsamında Edirne Tarım Açık cezaevinde 1 yıldan daha az cezası kalan 280 mahkum tahliye edildi.
Kamuoyunda 3. yargı paketi olarak bilinen düzenleme kapsamında Edirne Tarım Açık Ceza İnfaz Kurumundan yüzlerce mahkum tahliye edildi. İşlemleri tamamlanan mahkumlar gece geç saatlerde cezaevinde çıkış yaptı.
Yasa kapsamında cezası 1 yıldan az olan ve iyi halli mahkumların tahliyesi öngörülüyor. Edirne Tarım Açık cezaevinde bulunan 600 mahkumdan cezası 1 yıldan az kalan 280 mahkum tahliye edildi. Tahliye olan mahkumlar ellerinde çantalarla dışarı çıkarken taksilerle evlerinin yolunu tuttu.
Cezaevinden tahliye olan mahkumlar yeni yürürlüğe giren yasadan faydalandıklarını belirterek, “Yeni yasanın yürürlüğe girmesinin ardından cezası 1 yıldan az kalan mahkumlar tahliye ediliyor. Burada 600 mahkum var ve 280 tanesi tahliye oluyor çok sevinçliyiz” dediler.AW000006

 256 total views,  2 views today

Next Post

Gümrük ve Ticaret İl Müdür V. Mustafa Kurt ETSO'yu Ziyaret Etti

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İl Ticaret Müdürlüğüne Müdür Vekili olarak  atanan Mustafa Kurt ETSO’yu ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Güler ile görüştü. Yeni kurulan Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğü’nün sorumluluk alanları hakkında Başkanı Gülere bilgiler veren Müdür Vekili Kurt, Edirne’deki ticareti geliştirmek için çalışmalar yapılacağını ve kendilerine gelen taleplere […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp