30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümü kutlandı

admin

30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Tören, önceki gün saat 09:50’de Atatürk Anıtı önünde anıta Valilik, Garnizon komutanlığı, Edirne Belediyesi  çelengi ile kurum ve kuruluşların çelenklerini koymaları ile başladı.   Günün anlamını belirten konuşmaların yapılması ve şiirlerin okunması ile buradaki tören son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Çelenk töreni saat 09:50’ de verilecek komutla başladı. Buradaki törene Mülki, askeri ve Adli erkan ile tüm kamu kurum ve kuruluş yöneticileri katıldı.  Çelenklerin konulmasından sonra Atatürk anısına saygı duruşu yapıldı,  belediye bandosu eşliğinde İstiklal marşı okundu ve Garnizon Komutanlığınca önceden görevlendirilen 7 asker tarafından  göndere bayrak çekildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 Ağustos  Zafer Bayramı nedeniyle  Edirne’de bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla  özel kurum ve kuruluşlara ait binalar, konut ve dükkanlar  bayraklarla donatıldı.

 

Saat 10:10-10:30’da  Vali Günay Özdemir  makamında tebrikleri kabul etti.  Aynı gün Vali Günay Özdemir beraberinde  Garnizon Komutanı  Tuğgeneral Salim Afgün, Edirne Belediye Başkanı  Recep Gürkan  ile çağrı sırasına göre tebrikleri kabul etti.

 

 

 

 

 

 

Daha  sonra Talatpaşa Caddesi’nde saat 10:45’te Vali Günay Özdemir’in  Garnizon Komutanı  Tuğgeneral Salim Afgün ve  Edirne Belediye Başkanı  Recep Gürkan ile birlikte halkı selamlayarak bayramını kutladı. Buradaki tören kortejin geçişiyle sona erdi. Gün boyunca kahramanlık türküleri ve milli marşlardan oluşan CD belediye hoparlöründen yayınlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla saat 21:00’de Saraçlar Caddesi’nde halk oyunları gösterileri ve Belediye Bandosu konseri düzenlenecek.  Etkinlikler saat 24:00’e kadar sürecek.

 

 

 195 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan, Kurban bayramını kutladı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1-4 Eylül 2017 tarihlerine denk gelen Kurban Bayramı’nın tüm İslam Alemi’ne; tüm insanlığı barış getirmesini diledi.   Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Milli ve Dini Bayramlar Türk toplumunun ortak değerleri olduğunu belirterek, “Bayramlar, sevginin, saygının, kardeşliğinin ve hoşgörünün simgesidir. Kurban Bayramı, dayanışmanın en büyük örneğidir. Yoksullara […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp