40 ilin Türk Kadınlar Birliği Başkanları,Sedefçi’yi ziyaret etti.

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Türk Kadınlar Birliği Edirne Şubesi tarafından, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 79.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Edirne’ye gelen 40 ilin Türk Kadınlar Birliği Başkanları, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi ziyaret ettiler.

t+-rk kad¦-nlar birli¦şi ziyaret (1)

Başkan Hamdi Sedefçi, Belediye Meclis Salonu’nda ağırladığı Türk Kadınlar Birliği Başkanlarına “Edirne çağdaş, modern bir kent olmasının yanında tarih ve kültür kenti. Tarihin izlerini, tarihi değerlerini gelecek kuşaklara aktarabilen ender kentlerden bir tanesi. Bizlerde 20 yıldır Edirne’ye hizmet ederek, bu tarih ve kültür kentine yakışır projelerle, değerlerimize Edirne’mize sahip çıkmak için elimizden geleni yapıyoruz. Edirne demokrat, Cumhuriyet değerlerine bağlı, Atatürk’e sahip çıkan aydın çağdaş bir kent olduğunu söylemekten mutluluk duyuyorum.

t+-rk kad¦-nlar birli¦şi ziyaret (5)

Ve Türk Kadınının seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 79.yılında sizleri Edirne’mizde ağırlamaktan büyük mutluluk duymaktayım. Siz kadınlarımızın gücünün çok büyük olduğunu biliyorum. Ve kadınlarımızın her alanda daha aktif olarak gerçek güçlerini ortaya koyduğu günlere kavuşacağımıza inanıyorum.” dedi.

türk kadınlar birliği-edirne (147)

Türk Kadınlar Birliği Edirne Şube Başkanı Ayşen Tamergil, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye teşekkür ettiğini belirterek, “Öncelikle bizleri ağırladığınız için teşekkür ediyorum. Ve her zaman olduğu gibi bu organizasyonumuzda da bizlere çok yardımcı oldunuz. Her zaman beraber çalıştık sizlerle. Desteklerinizi gördük. Herkesin huzurunda tekrardan teşekkür ediyorum.” dedi.

türk kadınlar birliği-edirne (152)

Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Sema Kendirci Uğurman’da yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen arkadaşlarımız buradalar. 5 Aralıklarda ve 8 Martlarda bir şubemizin ev sahipliğinde şehirlerimizi ziyaret etmek gibi bir geleneğimiz var derneğimizin. Ve Edirne ziyaretimizde Edirne şubemize verdiğiniz desteklerden dolayı bende teşekkür ediyorum. Edirne’de olmaktan hepimizde çok mutluyuz. Tarihi değerlerini koruyabilmiş bir kentte çağdaşlığı yaşamak gerçekten önemli. Edirne’yi çağdaş bir kent haline dönüştürmekle birlikte, tarih kenti özelliğini koruyabilmişsiniz. Bu anlamda sizleri tebrik ediyorum.

türk kadınlar birliği-edirne (154)

Ve biz kadınlara bu ülkede engeller o kadar fazla ki, bu engeller kaldırılmadan biz kadınlar bir yerlere gelemeyeceğiz. Şöyle ki yıl 2013 ve hala 6 milyon kadın okuma yazma bilmiyor bu ülkede, bu ülkenin ayıbıdır kadının ayıbı değildir. Hala günde 5 kadın öldürülüyor, kadının karşısında şiddet inanılmaz bir engel olarak duruyor o da bu ülkenin ayıbıdır, kadının değil. Yoksulluk en çok kadını etkiliyor. Sonuç olarak kadının ayıbı değil ülkenin ayıbıdır bütün bunlar. Kadınların önünde ki engeller kaldırılmalıdır.” diye konuştu.

türk kadınlar birliği-edirne (161)

türk kadınlar birliği-edirne (159)

türk kadınlar birliği-edirne (155)

türk kadınlar birliği-edirne (150)

 

 

 

 

 

türk kadınlar birliği-edirne (162)
türk kadınlar birliği-edirne (165)

 

 

 

 

 

 

 

 48 total views,  2 views today

Next Post

Batum “kadınlar çocuk sayısı hesabıyla ölçülüyor”

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com CHP İl Başkanlığında yapılan toplantıya CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum ve İl Başkanı Oktay Bozkurt, Edirne Belediyesi Aday Adayı Teoman Özdöl ve beraberindeki partililer katıldı. CHP İl Başkanı Oktay Bozkurt, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişini kutladı. CHP Eskişehir Milletvekili […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp