41 Yıl sonra tekrar Kıbrıs’a

admin

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığınca düzenlenen “Gazilerin Kıbrıs Buluşması”  programına katılmak üzere Edirne’de bulunan Gazilerimiz Vali Yardımcısı Mustafa Serdar BAKIR ve İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ tarafındanKıbrıs’a  uğurlandı.

41 yıl önce kınalı kuzular olarak,   soykırıma maruz kalan  TürkVatandaşlarının güvenliğini sağlamak ve  Türklerinin barış ve huzur içerisinde yaşamına devam edebilmesi için adaya giden  ve barış harekatı sonrasında Gazi olarak geri dönen vatandaşlarımız  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının misafiri olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine gönderildi.

41 Yıl sonra tekrar Kıbrıs’a (1)

 

 

 

 

 

 

 

Şehitlerimizin hatıralarının yaşatılması ve 41 yıldır o toprakları görmeyen, görme arzusu içinde yaşayan Gazilerimiz,  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde üst düzey Devlet yetkilileri tarafından karşılanarak, savaşın gerçekleştiği alanlar gezilecektir.  Bunun dışında Kıbrıs’ta bulunan Türk Karargâhının ziyaret edilmesi ve akşam yemeğinin karargâh da yenilmesi, Kıbrıs’ta bulunan şehitliklerin ziyaret edilmesi ve savaşın gerçekleştiği belli bölgelerin gezilmesi de planlanmaktadır.

Vali Yardımcısı Mustafa Serdar BAKIR  “-Bugünlerimizi Şehitlerimize ve Gazilerimize borçluyuz.  Devlet olarak sizlerin yanında olmak bizim boynumuzun borcudur.Şehit olmayı göze almayan insan Gazi olamaz” dedi.

41 Yıl sonra tekrar Kıbrıs’a (2)

 

 

 

 

 

 

 

Barış Harekatı sırasında çıkarma yapılan yerlere ikinci kez ayak basacak olan  gazilerdenAhmet İSMAİLOĞLU  da duygularını, “1974’te adaya barış götürmek için Komanda olarak gitmiştim. Aradan geçen 41 yıl sonra bu kez gezmek için gidiyorum. Çok heyecanlıyım.  Rabbim bana bu günleri de nasip etti. İnsanlar Umre ziyaretlerinde nasıl bir haz ve mutluluk yaşıyorlarsa aynı mutluluğu şuan ben de yaşıyorum.  Bu topraklara barışın gelmesinden  mutluluk duyuyorum” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ da , “4 Kıbrıs Gazimizi, Şehitler diyarı Edirne’den  Kıbrıs’a gönderiyoruz. Kıbrıs Barış Harekatının ardından gazilerimiz Kıbrıs’a hiç gitmemiş. Bugün 41 yıl önce gazi olarak döndükleri Kıbrıs’a gitmenin heyecanını yaşıyorlar. İnşallah bu gezileri güzel ve zevkli geçer. Sağlıkla gider gelirler” dedi.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca tahsis edilen özel araçla İl Müdürlüğü önünden alınan gazilerimiz, havaalanına götürülmek üzere uğurlandı.

41 Yıl sonra tekrar Kıbrıs’a (3)

 212 total views,  2 views today

Next Post

Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı yapıldı

Saat14.00’de Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında yapılan Belediye Meclisi olağan toplantısında 20 Gündem ve 9 Gündem Dışı Madde görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda Edirne Belediye binası yanındaki park alanında Cumartesi ve Pazar günlerinde parkmetre uygulaması yapılması istendi. Bu madde hakkında söz alan AK Parti Meclis Üyesi Turgut Terzi bu konuda kalıcı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp