4+4+4 Eğitim Yasası Sınıf Öğretmenlerini Vurdu!

admin

Eğitim İş Edirne şube Başkanı  nazım Kırcı yaptığı açıklamada,Edirne ilinde değişik okullarda görev yapan 32 sınıf öğretmenine sürgün gibi resen atama yapıldığını belirtti.Karcı” Daha önce Edirne merkez okullarında görev yapan sınıf öğretmenleri Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünün 28/Aralık/2012 günü yaptığı atamalarla adeta yıkıldı.

AKP hükümeti her zaman aile bütünlüğünden söz ederken; 31’i bayan olan öğretmenleri günlük mesai yapamayacakları yerlere atamalarını yapmıştır.Yıl ortasında atamada neyin nesi oluyor. Bakanlık emeklilik ve atama işlemlerini her zaman yaz döneminde yapılmasını istiyordu.  İleri demokrasi söylemi yapan iktidar öğretmenlere haksız uygulama yapmıştır.

Sınıf öğretmenlerinin hepsi Edirne Merkezde ikamet ederken; İpsala, Uzunköprü, Meriç ve Enez ilçelerinin köy okullarına atamaları yapılmıştır. Bu sınıf öğretmenleri daha önce puan sıralaması ile merkez okullarına gelmişlerdi. Şimdi ise 4+4+4 yasası bahane edilerek öğretmenlerin bir kısmı zorla ya emekli edilmek ya da meslekten soğutulmak istenmektedir.

Öğretmenlerin suçu ne? Siz niye öğretmenleri resen-zorla-istek dışı adı her neyse atıyorsunuz? Hangi öğretmen norm fazlası olmak istedi ki? Bir öğretmen norm fazlası olduysa bu durumu ya yeni sistem oluşturdu ya da o bölgede atılan plansız adımlar.

Yönetimsel plansızlıklar sonucu oluşan bu durumu öğretmenlere ödetemezsiniz! Norm fazlası öğretmenler resen atanamaz! Mevzuatta açık bir şekilde yazılmış. Öğretmenin de isteği, görüşü, özür durumu dikkate alınacak diye.

Eğitim İş olarak; ilimizde ataması resen yapılan öğretmenlerimizin atmasının durdurulmasını istiyoruz. Bu yanlıştan dönülmesini istiyoruz.Sendika olarak bu konuyu yargıya taşıyarak öğretmenlerimizin haklarını savunacağız” dedi

 79 total views,  2 views today

Next Post

Minibüs Zamlarına Pankatlı Pretosto

Eski Cami yanında bir araya gelen öğrenci ve vatandaşlardan oluşan 150 kişilik bir gurup polisin engellemesine rağmen, belediye önüne kadar Belediye başkanı aleyhinde slogan atarak yürüdü. Belediye önünde gelen  gurup  zamları protesto eden sloganlarına devam etti.Burada  gurup adına yapılan konuşmada polislerce yapılan engelleye tepki göstererek şöyle denildi” Dün ODTÜ yapılan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp