5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlandı

admin

Uzunköprü Belediyesi tüm atıkları ayrıştırıyor

Uzunköprü Belediyesi, evsel (organik) atıkların dışında ayrıştırılabilen tüm atıkları ayrıştıran Türkiye’deki ender Belediyeler arasındadır.

UZUNKÖPRÜ'DE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLANDI (4)

 

 

 

 

 

 

 

Ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar, tıbbi atıklar, atık piller, elektronik atıklar, ömrünü tamamlamış lastikler, hafriyat atıklarının yasal mevzuatları içerisinde evsel atıklardan ayrı toplanması, taşınması, ayrıştırılması ve bertaraf sürecinde vatandaşlarımız ve lisanslı firmalar arasında koordinasyonu sağlamakta ve atıklar hakkında bilinçlendirme çalışmaları yapmaktayız. İlimizin tek izinli hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları depolama alanı Belediyemize aittir.

UZUNKÖPRÜ'DE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLANDI (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bölgenin ilk evsel ileri biyolojik atık su arıtma tesisi Uzunköprü Belediyesinindir.

İIimizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığından onaylı ambalaj atığı yönetim planı olan tek belediye Uzunköprü Belediyesidir. Atık pillerin okullarımızda toplanması neticesinde her yıl 1 okulumuz bölgede dereceye girmekte, İlçemizdeki işyerlerinden toplanan bitkisel atık yağların miktarı Tekirdağ ve Edirne İl Merkezleri ile yarışır durumdadır.

UZUNKÖPRÜ'DE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLANDI (2)

 

 

 

 

 

 

 

Çevremiz Geleceğimize Mirasımızdır. Bunun bilinci ve vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile naylon poşete hayır, engelleri beraber aşalım, evlerden bitkisel atık yağ toplama kampanyası gibi bir çok kampanya düzenledik.

Teknoloji ile gelişen tüm ülkelerde olduğu gibi atıklar sorun olmaktan çıkıp çevrenin korunumu, ham madde ve enerji tasarrufu gibi konularda gelecek nesillere yapılan yatırımın temelini oluşturmaktadır.

Bu sebeple her yıl 1000 öğrenci hedefle başlattığımız çevre eğitim seminerleri ile öğrencilere çevre bilinci ve geri kazanımın önemini anlatmaktayız.

Yaptığımız her çalışma yarına daha temiz bir çevre bırakmak içindir.

UZUNKÖPRÜ'DE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLANDI (3)

 123 total views,  5 views today

Next Post

Demirkıran "eğri cetvelden doğru çizgi çıkmız"

Seçim maratonunun son gününe gelindiğini, yarın sandık başına gidilerek Türkiye’yi dört yıl yöneteceklerin belirleneceğini söyleyen Ali Demirkıran, seçim sonuçlarının sürprizlerle dolu olduğunu söyledi. 7 Haziran Genel seçimleri öncesi son açıklamasını yapan Saadet Partisi Edirne Milletvekili adayı Ali Demirkıran şunları söyledi; “Milli İttifak, Saadet Partisi Milletvekili adayları olarak seçim çalışmaları sürecinde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp