50 yıllık Siyasetçi Çakay’ın Adaylığı Engelleniyor mu?

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ – –

Edirne’de 50 yıldır siyasetin içinde olan ve siyasete yön veren,  Ak Parti Edirne Eski Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çakay gazetemize yaptığı açıklamada, 50 yıldır siyasetin içinde olduğunu, AK Parti Edirne Merkez ilçe Başkanlığına Aday olmak için kamuoyundan büyük destek geldiğini ve bu yönde çalışma yaptığını, Ancak  İl Başkanı İlyas Akmeşe’den  Delege listesini ısrarla istediği halde alamadığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti, “10 yıl Belediye Meclis üyeliğim var, İmar komisyonunda bulundum. İlçe Başkanlığı ve teşkilat başkanlığı görevi yaptım. Ak Parti’de de sayın bakanıma 150 araçlık konvoy yaptım. Her zaman partime destek olmuşumdur. Ama baktım ki son zamanlarda burada yeni bir oluşumun sesini duyuyorum.

Merkez sağ toplanamazsa burada hiç bir şey olmaz.

Bunun örnekleri de var. Bakın Edirne’de Ak Parti’nin ismini dahi duyamıyoruz ve çok üzülüyorum. Referandumda yüzlerce kişiyi partimiz için ikna etmiş bir insanım. Benin iki tane işyerim var. Benim partimize teşkilattan daha çok hizmetim vardır. Benim partimize bir canlılık getirmek, hareketlilik getirmek ve merkez sağı bir arada toplam istedim.  Bugünden itibaren Merkez ilçe başkanlığına adaylığımı açıklayacaktım ama bazı yaşanan olumsuz gelişmeler beni üzdü. Çünkü Bazı engeller var. Onun için çalışmalarıma devam ediyorum.

Adaylığım ile ilgili bazı engellemeler var.

  Örneğin dün il başkanımıza telefon açtım. Sizden delege listesini rica ediyorum dedim. Bana verir misiniz dedim. Bana verdiği cevap Çağrı’ya ya da Kerem Arda’ya gideceksin dedi. Dedim ki Bak ben 50 yıldır politikacıyım, 1000 kişiyle- 1500 kişiyle delege seçimi yapmışım. Rahmetli Bülent Alamut’u 2 kez, Suat Karakoç’u devamlı ben il başkanı yapmışım. Şerif Ercan’ın buradan çıkmasına yine ben sebep olmuşum. Dedim ki Çağrı benim gibi aday adayı bir yetkisi yok. Bu listeleri sizin vermeniz lazım. Ağbi bakayım ben seni ararım dedi. Ama hala arayan yok. Öyle bir şey ki sistem burada çok farklı. Bizde ki Doğru yol partisinde ki gibi değil. Şimdi beni bir tedirginlik aldı. Meriç’te arkadaşımız Şeref Tütüncü’yü seçime sokamamışlar. Ankara’da da bazı yerlerde aynı şeyler yaşanmış. Sayın Cunhurbaşkanımız’ın, Genel merkezimizin buraya el atması lazım. Ben çalışmalarıma devam ediyorum.

AK Parti’de ki bütün arkadaşlarımın bana büyük desteği var.

Belediye seçiminde 15 tane aday çıkıyor. Afiş Bastırıyorlar. Çok çalışıyorlar. Bi bakıyorsunuz sandık kalkıyor başkası atanıyor. Ben ilçe başkanı olursam şayet, kim aday olursa olsun, Edirne’yi Bize bıraksınlar, Edirne seçsin o belediye başkanını. Beni kahreden bu.  Ak parti’de görev almış bütün arkadaşlarımla tek tek görüşüyorum. Hepsinin bana büyük desteği ve teveccühü var. Tabi şimdi benim elim kolum bağlı. Neden çünkü delege listesi bana daha verilmedi. Delegeyi bu arkadaşlar yapmış. Ben Mehmet Çakay’ın kişiliğime ve dürüstlüğüme inanıyorum.  Ben Naci Özer, Şevki Arman, Abdullah Şanlı, Burhan Işıkseren gibi değerli isimlerle çalıştım. Edirneliler beni iyi bilir ve iyi tanır. Ben bu teşkilatın Üniversitesi olsa birincilikle bitiririm. Onun için kendime çok güveniyorum.  Ama bende bi tedirginlik var. Bilemiyorum beni seçime sokarlar mı?,  sokmazlar mı?. Bu endişem var. Benim tek gayem Edirne’de partimizi olması gereken noktaya getirmek ve canlandırmak. Merkez sağı toplamak en büyük görevimiz. Bakın Cumhurbaşkanımız da merkez sağı topluyor. Tansu Çiller’i de yanına almaya çalışıyor. Süleyman Soylu yanında.

Ben Kimsenin Adayı değilim.

   Buradan altını çizerek söylüyorum ben kimsenin de adayı değilim. Ben seçilirsem, eğer engellenmez isem partimiz adına güzel şeyler yapacağız. Şu anda kamuoyunda bana büyük bir destek oluştuğunu görüyorum. Herkes çık aday ol diyor. Bilemiyorum  ne olacak. Benim belimi büken delege listesinin bana verilmemesidir.  Ben bu parti de dele idim. Şu anda delege miyim, değil miyim onu dahi bilmiyorum.  Şimdi benim elimde delege listesi olsa ona göre çalışmalarım olur. Ben sonuna kadar çalışmalarıma devam edeceğim.  Burada Merkez sağ toplanmayınca hiçbir şey olmaz. İyi bir potansiyelimiz var. Ben Doğru Yol Partisi’nin 10 bin tane üyesi olduğunu biliyorum. Bu üyeleri de deftere hep ben kaydettim.  Bu 10 bin kişiden belki 100 kişi partiye oy vermiştir. Ama neden?, Ezildik, Büzüldük, Partiye alınmadık. İlyas başkana da söyledik. Ama almadılar. Delege listesini aldıktan sonra adaylığımı açıklayacağım. Delegelerle görüşeceğim. Ona göre hareket edeceğim. Bakın ben daha önce İlyas başkan seçildiğinde 100 arkadaşımızla hayırlı olsuna gittim. Hatta o anda Başkanla Sayın milletvekilimizin biraz arası bozuktu. Onları da görüştürdüm.  Ben ağbilik görevi yaptım. Benim hiçbir şeye ihtiyacım yok. Ben Anadan sağcı doğdum, sağcı öleceğim.  Ben dürüstlüğüme güveniyorum.

 

 209 total views,  2 views today

Next Post

Kentimizden müzik sesleri yükseliyor! Gençlerimiz notalarla buluşuyor.

“Geleceğimiz Müzik” adlı proje ile 80 gencimize 8 ayrı enstürüman öğretiliyor. İlhan Bayır, klarnet eğitimi alan gençlerden sadece biri. Müzik sevgisi ve enstürümana olan merakı ile klarneti kendi kendine öğrenen İlhan, proje kapsamında aldığı eğitimle nota öğrenerek müzik dünyasına yeni bir sayfa açıyor. Eğitimlerle kendini geliştirdiğini ve kapasitesini arttırdığını söyleyen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp