6 Büfe Soyan Maskeli Soyguncu 28 Yıl 4 Ay Ceza Aldı Tahliye Edildi

admin

Edirne’de 2011 yılında 6 ayrı büfeye kar maskesi ile girip “çocuğum hasta para verin” diyerek silah zoruyla soygun yapan Ercan Baran son duruşmasında 28 yıl 4 ay ceza aldı. Baran yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi.
Edirne 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 90 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Ercan Baran görülen 15’nci duruşmasına, avukatı Gökhan Karakoç ile yakınları ile birlikte katıldı. Baran son duruşmasında 28 yıl 4 ay ceza almasına rağmen tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi. Davanın savunmasını yapan Av. Gökhan Karakoç, sanık Ercan Baran’ın son işyerindeki soygun girişimi dışında diğer işyerlerine girip yağma yaptığına dair dosya kapsamında herhangi bir delil olmadığını söyledi. Av. Karakoç, “Yasak sorgu yöntemi kullanılarak kollukta müvekkilin savunması alınmıştır. Yağma yapan kişinin kar maskeli olduğu belirtildiğinden, teşhis edilmesi mümkün değildir” diyerek Baran’ın beraatine karar verilmesini talep etti. Sanık Ercan Baran ise “Ben Ceymar isimli işyeri dışındaki diğer işyerlerine girmedim. Kolluk tarafından manevi baskı uğradım, fiziki şiddete maruz kaldım. Bu nedenlerle diğer eylemleri kabul etmiyorum. Çoluk çocuk mağdurdur, beraatime ve tahliye karar verilmesini talep ediyorum” dedi.
Savunmaların ardından kararı açıklayan Edirne 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi, 6 ayda 6 farklı büfeye kar maskesi ile girerek silah zoruyla soygun yaptığı belirlenen Ercan Baran’a büfelerden gasp ettiği 2 bin 170 lira parayı sahiplerine hakkında kamu davası açıldıktan sonra iade ettiği için indirim uyguladı. Mahkeme heyeti, üç büfe soygunu için 3’er yıl 4’er ay, iki büfe soygunu için 6’şar yıl 8’er ay ve diğer büfe soygunu içinde 5 yıl hapis cezası verdi. Mahkemeden toplamda 28 yıl 4 ay hapis cezası alan Baran, tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi.

 169 total views,  2 views today

Next Post

Yağmura Rağmen Ulus Pazarı Doldu Taştı

Sosyete pazarı adıyla da bilinen Edirne’nin meşhur Ulus Pazarına halkın ilgisine yağmur da engel olamadı. Bir süre önce havaya düşen baharın habercisi sayılan ilk cemreyle beraberinde gelen yağmur vatandaşın Ulus Pazarı’nda alışveriş yapmasına engel olamadı. Her Cuma olduğu gibi Edirneli, Komşu ülkeler ve çevre ilçe ve köylerden alışveriş için akın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp