63 Sendikalı İşçiye 200 Lira Zam

admin

DSC_9332 DSC_9315 DSC_9321 DSC_9323 Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Belediye Nikah Salonunda düzenlediği toplantıda DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası üyesi 63 işçiye 200 lira zam sağlayan anlaşma imzalandı. Buradaki toplantıya Belediye Başkanı Hamdi sedefçi, Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salih Şen ve sendika üyesi işçiler katıldı.

Belediye Başkanı Sedefçi burada yaptığı konuşmada. Yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybeden  Ufuk Mumcu’ya Allahtan rahmet ve yaralılara  acil şifalar diledi. Daha sonra Edirne Belediyesinin İşçileri sendikalaşmasında öncülük ettiğini belirterek, belediye’de kendilerinden önce sendikalı işçi olmadığını kaydederek şunları söyledi”  Hayat devam ediyor Akşam o acı olayı yaşadık. Bugün de işçilerimizle birlikteyiz. Bundan 20 yıl önce Edirne Belediyesinde sendika yoktu. Bazıları bizim sosyal belediyecilik yapmadığımızı eleştirse de bu konuda yaptıklarımızı Edirneliler biliyor.  Görmeyen gözler görmüyor. İşveren konumunda olmama rağmen işçilerimizi hakkı koruyan bir Belediye Başkanıyım. Belediyecilikte bizler sembolüz. Belediyemizin hizmetleri memurlarımız ve işçilerimiz sayesinde yürüyor. Daha önce memur kardeşlerimizin sendikası TÜM-BEL- SEN ile anlaşma sağladık. Memurlarımıza 200 lira artı bir maaş olarak anlaştık. Bu benim içime sinmedi. İşçilerimizin mağdur olduğunu düşündüm.  Onlar için de 200 lira verelim, böylece adalet sağlansın dedim.  Belediye meclisimizce bu kararı aldık. Bir Ağustostan itibaren işçilerimiz maaşlarını zamlı olarak alacaklar. İşçilerimiz belediyemize büyük güç veriyorlar.Bu emeklerinin karşılığı olarak  bunu veriyoruz.

TEKRAR BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYIYIM

Bildiğiniz gibi ben tekrar  Belediye Başkanı aday adayı oldum .Ben dört dönem sonunda aday adayı olmam.Bana göre çok doğru değil fakat oldum. Aday olacağımı düşünerek oldum. Bu konuda açık açık konuşuyorum. Genel Başkanımdan bu sinyali almazsam aday adayı olmazdım. Aday adayı olan arkadaşlarım çıkıp ortaya ben daha iyisini yaparım diyor. Biz önce insan diyoruz.İnsana değer vermek bizim en önemli hedefimiz. Aramızda hala bunu bilmeyenler var.İnsana saygılı olmak solculuğun gereğidir. Biz bunu 20 yıldır yapıyoruz. Halkımızla mahallelerde sorunlarını görüşeceğiz aday adayı olanlar Menziliahir mahallesini biliyorlar mı, halkı tanıyorlar mı?

Masa başında halk yönetilmez. İnsanların sorunlarını bileceksin ki bu işe talip olacaksın. Ayni partili ayni partili belediye başkanını eleştiriyor. Bu olmaz. Beni sevin sevmeyin ben CHP’nin belediye başkanıyım. Edirne halkı arasında yoksan bir şey olamazsın. Ben sizlerle varım. Beni bu duruma getiren sizlersiniz. Ben merkezli Belediye Başkanı yapılmaz deniyor. Ben belediye başkanıyım ben ben derim. Dün akşam belediye personelimiz olay yerinde idi birlikte çalıştık. Tek başımıza bir şey yapmıyoruz, birlikte yapıyoruz. İşçiler kardeşlerimiz olduğu için rahat konuşuyorum. Ben  bu anlaşmanı hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah CHP iktidara gelir de işçilerimize memurlarımıza daha fazla ücret veririz” dedi

Daha sonra söz alan Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salih Şen uzun yıllardan bu yana Genel İş sendikasının Edirne Belediyesi ile uyum içinde olduğunu, hiçbir sorun yaşamadıklarını belirtti daha sonra  Genel İş üyesi 63 İşçinin  ücret farklarını kapsayan anlaşma imzalandı.

 87 total views,  2 views today

Next Post

AKGÜN; “ HER RAMAZAN EDİRNE’DEYİZ”

İstanbul Büyük Çekmece İlçesinin CHP’li Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün her yıl Ramazan ayının 24’ncü günü olduğu gibi bu yıl da 4 bine yakın bayanla Edirne’yi ziyaret etti. Otobüslerle  saat 11.’de Edirne’ye gelen B. Çekmeceli bayanlar gün boyunca Edirne’de kalarak esnaflardan alışveriş yaptılar. Ziyaretle ilgili olarak  açıklama yapan Belediye Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp