652. Kırkpınar Etkinlikleri Haftası Başladı

admin

kirkpinar_afis_2013  Bu yıl 652’ncisi kutlanacak olan tarihi Kırkpınar  Yağlı Güreşleri  ve Kültür Etkinlikleri  haftası için start  erildi.Bir hafta devam edecek etkinliklerde  bir dizi sportif ve kültürel etkinlikler yapılacak.

Bugün  saat 19.00 da   Edirne Belediye Başkanlığı  önündeki korteje  Edirne Valisi Hasan  Duduer, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim,eski Kırkpınar ağaları ile diğer davetliler katılacak. Kortej bando eşliğinde Atatürk anıtı önüne gelecek.Burada anıta çelenk konulup saygı duruşu,ardından İstiklal Marşı ve Kırkpınar Marşı okunacak. Kortej  Atatürk Anıtın önündeki törenin ardından Saraçlar  Caddesinden 25 Kasım Stadına hareket edecek. Burada günün anlamını belirten konuşmalar yapılacak. İlk konuşmayı Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya  yaparak güreşin sorunlarını ve Kırkpınar’ın önemine değinecek.Daha sonra sırasıyla 652. Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve  Vali Hasan Duruer konuşma yapacak. Ayni günün akşamı Saraçlar Caddesinde Linet’in halk konseri var. Saat 23’de havai fişek gösterisi yapılacak. Etkinlikler bir hafta süre ile devam edecek.

 93 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE'DE TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 4 YARALI

Edirne’nin Keşan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, 1 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı. Edinilen bilgiye göre, İpsala ilçesinden Keşan’a gelen İlhami Dağdeviren (29) yönetimindeki 22 RC 789 plakalı araç, Keşan’a bağlı Yeniceçiftlik köyü girişine geldiği sırada, aynı istikamette seyreden Süleyman Altın (46) yönetimindeki 22 FZ 595 plakalı traktörün römorkuna […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp