654. Tarihi Kırkpınar’da sağlıkçılara tam not”

admin

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Birimi Pazar günü sona eren 654.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.”654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Sanat Spor etkinlikleri haftasında İl Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekterliği olarak kurduğumuz sağlık istasyonlarında sporculara ve halka en iyi şekilde hizmet verdik.”diyerek şu açıklamalarda bulunuldu.

654. Tarihi Kırkpınar’da sağlıkçılara tam not” (1)

 

 

 

 

 

 

 

“Müsabakalara katılan pehlivanların sağlık muayenelerini gerçekleştirmek ve sağlık kabininde görev almak üzere 3 hekim görevlendirilmiştir. Müsabakalar esnasında meydana gelebilecek spor yaralanmalarına acil olarak müdahale etmek üzere 4 aile hekimi, 6 sağlık memuru, 6 sedyeci ve etkinlik boyunca kesintisiz hizmet vermek üzere seyircilerin bulunduğu tribünlerde 4 timden oluşan 30 UMKE ( Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi ) hizmet vermiştir. Güreş sahası içerisinde yaşanabilecek olası bir kaza ve yaralanma durumunda daha etkili ve hızlı müdahale edebilmek amacıyla Ortopedi uzmanı, kardiyoloji uzmanı ve anestezi- acil tıp uzmanlarımız saha içerisinde kesintisiz hizmet vermiştir. Sağlık ekiplerimiz saha içerisinde kırık, çıkık, yumuşak doku zedelenmesi, göz-kulak yaralanması, sütür (dikiş) atma, ve pansuman başta olmak üzere sporcularımıza ve halkımıza tıbbi müdahalede bulunmuştur.

654. Tarihi Kırkpınar’da sağlıkçılara tam not” (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüzün açmış olduğu “Organ ve Doku Bağış” standımıza Ulusal Medikal Kurtarma Ekibimiz (UMKE)  başka hayatlara can katmak için toplu olarak Organ-Doku bağışında bulundu.“Organ ve Doku Bağış” standımıza Kırkpınar’da görevli 30 UMKE gönüllüsüne İl Sağlık Müdürümüz Dr. A. Muhsin Kişioğlu ve Sağlık Hizmetleri Şube Müdürümüz Dr. Ceren Yöndem ve tarafından bağış kartları verildi.

654. Tarihi Kırkpınar’da sağlıkçılara tam not” (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

İl Sağlık Müdürlüğümüzün açtığı “Organ ve doku Bağış” standımıza halkımız ve etkinliğe gelen diğer misafirlerimiz yoğun ilgi göstermişlerdir. Halkımızın bu duyarlılığı sayesinde etkinlik süresince organ ve doku bağışçı sayımız artmıştır.

Dereceye giren ve giremeyen tüm güreşçilerimize Edirne İl Sağlık Müdürlüğü olarak tebrik eder, bu güzel organizasyonda seneye tekrar hizmetlerimizin devam edeceğini kamu oyuna saygıyla ifade ederiz.”denildi.

654. Tarihi Kırkpınar’da sağlıkçılara tam not” (2)

 110 total views,  2 views today

Next Post

Erdin Bircan: Köylerimiz susuz bırakıldı

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan Hamidiye içme suyu grubundaki köylerin tarımsal amaçlı açılan iki kuyu yüzünden susuz kalmasına tepki gösterdi. CHP’li Erdin Bircan, Hamidiye içme suyu grubundaki 14 köyün tarımsal sulama amaçlı açılan iki kuyu nedeniyle içme suyu alamadığını belirterek, “Hemşerilerimiz susuzluk çekiyor. Su kaynağına bu kadar yakın bir alana […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp