655. Kırkpınar yağlı güreşleri

admin

fikri_yalin_kose

 

 

 

 

 

 

Bilindiği gibi Kırkpınar bizim düğünümüz bayramımız. Her zaman ismi Edirne ile anılan, Dünyada maratonun ardından en eski spor organizasyonu.

Edirne böyle bir değerli uluslararası spor etkinliğin yapıldığı bir il.

Bir yanda tarihi dokusuyla ün yapmış, diğer yandan çağdaş insanları, barışçıl ortamı ile ülkemizin bu yönde sayılı illerinin başında geliyor.

Hepimiz bu duygularla bu sorumlulukla Kırkpınar’ın en iyi şekilde sonuçlanması gelen misafirlerimizin kentimizden huzur içinde ayrılmaları için Bu ilin her ferdine görev düşmektedir.

Bir yerde Edirne’nin aleyhinde bir görüntüye mi tanık oldunuz.

Hemen müdahale ediniz bunun yanlışlığını anlatınız.

Bu türde yapılacak bir hata yanlışlık sonunda hepimize mal edilecek Edirne’ye kötü imaj oluşturulacak.

Böyle günlerde Kırkpınar Güreşlerini izlemek isteyenlerin yanında Edirne’nin bu güzel insana saygılı ortamı bozmak isteyenler de olabilir.

Bunlara kentimiz içinde yaşayıp, bugüne kadar Edirneli olamamış  Bu güzellikleri içine sindirememiş kimselerden de olabilir. Bu hiç fark etmez.

Kentimize zarar verebilecek bir girişim nerede olursa olsun ya anında müdahale etmeli ya da ilgililere duyurmalıyız.

Bir esnaf gelen konuklara fahiş fiyat mı uyguladı. Bunun için uyarımızı yapmalıyız. Halktan misafirlere yönelik bu bölge insanına yakışmayacak  sözler mi duydunuz hemen hatayı telafi etmek için gerekeni yapın .

Bu tavırda olanların Edirneli olamayacağını, bu kişilere söyleyin.

Bu kent bir turizm kenti olacaksa, böyle uluslararası etkinlikler biz Edirneliler için bir sınav niteliğindedir.

Bu sınavlarda başarılı olursak. Buraya gelenler ne kadar ön yargılı gelirse gelsin ,Edirne’nin güzelliğini kabullenmek zorunda kalacaklardır.

Dilerim Kırkpınar güreşleri, pehlivanların peşrev görüntüleri nara sesleri ile şenlenir.

Kırkpınar çayırındaki bu güzel atmosfer güreşlerin son bulduğu Pazar günü akşamına kadar devam eder.

Gelen insanlarımız iyi intibalarla kentimizden ayrılır.

Bu arada Kırkpınar yağlı güreşleri ile ilgili sorunların olduğu biliniyor.

Bu sorunlar da yetkililer tarafından gecikmeden giderilip Yağlı güreşler eski güzelliğini kavuşur  Bunun sonunda da Kırkpınar’a olan ilgi artar.

MİLLETVEKİLLERİ BOL BOL TATİL YAPSINLAR

15 Temmuz askeri darbe girişimini ülkemiz çok şükür atlattı.

Şimdi aksaklıklar giderilecek.

Darbe girişimi günü akşamı tüm parlamenterlerin birlik ve beraberlik sergilemeleri gerçekten Türk demokrasisi açısından özlenen ve çok yararlı olacağına inandığım bir görüntü oldu.

Bu görüntünün ardından ülkemizde üç ay süre ile olağanüstü hal ilan edildi.

Adı üzerinde yönetimin olağanın üstünde, daha merkezi alınması gereken kararların meclisten çok hükümet ve onun görevlendirdiği mülki yetkililerce yerine getirilmesi.

Her kararın Parlamentoya sunulmaması kararnamelerle gerçekleştirilmesi sorunların kasa sürede çözümünün sağlanması anlamına geliyor.

Kuşkusuz böyle olağanüstü durumlarda acil olarak alınması gereken kararların parlamentoya getirilip gerçekleşmesini beklemek çok zaman alacaktı.

Onun için Milli Güvenlik Kurulu ülkenin içinde bulunduğu durumu da dikkate alarak ülkede üç ay Olağanüstü hal uygulamasına karar verdi.

Böylece Parlamentoda bulunan milletvekillerinin yükü azalmış oldu.

Milletvekilleri bundan sonra olağanüstü hal uygulaması süresince bol bol tatil yapabilirler.

Bu süre zarfında daha önceleri olduğu gibi, “şu konuda araştırma önergesi verdim, Bu meseleye el attım takipteyim “ gibi halka pek gerçekçi gelmeyen haberleri göndermeleri de inandırıcı olmaz.

Aslında buna da gerek kalmadı. Bunu yapmış olsalar da bu inandırıcı olmaz

Zira yönetim ve bunun uygulaması gereken kararların alınması Olağanüstü hal uygulaması kapsamında alınacak. Onun için parlamenterlerimize büyük tatil imkân doğdu.

Bu fırsatı değerlendirip bol bol tatil yörelerinde güneşlenip deniz sahillerinde stres atabilir bronzlaşabilirler.

Böylece, hayırlısı ile olağanüstü hal uygulamasının son bulması ile daha zinde olarak meclise gelmiş olurlar.

Bu süre zarfında daha önce parlamentodaki tavırlarına da çeki düzen verip, bugün olduğu gibi, ülke yararına olacak kararlarda ortak karar almanın ne kadar yararlı olduğunu iyice anlarlar. Bunu dikkate alarak, diyorum ki milletvekillerimiz açısından bu sıcak günlerde bol bol tatil yapma ortamı doğdu. Umarım bu tatili milletimizin yararına iyi değerlendirip aralarında özeleştiri de yaparlar.

Olağanüstü  hal uygulamasının son bulması ile  ülkenin birliği için  daha mantıklı  daha sağduyulu  kısır çekişmelere girmeyecek şekilde hareket ederler temennimiz bu.

 

 94 total views,  2 views today

Next Post

Ağalık ihalesi Seyfettin SELİM’in

              Kırkpınar çayırında yapılan 256.Kırkpınar ağalık yarışına  üç işadamı katıldı. Yapılan açık artırma sonunda  400 bin lirası ağalık ücreti  yüz bin lirası ise  Şehit aileleri derneğine yardım  olmak üzere 500 bin lira ile  Altınkemerli Ağa Seygettin Selim’in oldu. Böylece  Selim ikinci altın kemeri kazanan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp