6736 Sayılı yasayla kamu alacakları yeniden yapılandırılıyor

admin

6736 Sayılı yasayla kamu alacakları yeniden yapılandırılıyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

6736 Sayılı  Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına  yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

ETSO’da yapılan toplantıya ETSO yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren ve oda yöneticileri, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Edirne Vergi dairesi Başkanı Selahattin Başkal, Edirne SGK İl Müdürü Hayrettin Karbuz, SGK denetmeni Gökhan Özpıranga, ile vatandaşlar katıldı.

İl olarak söz alan Zıpkınkurt, sözlerine  darbe girişimini kınayarak başladı.Bu darbe girişimi sırasında şehit olanlara  Allahtan Rahmet diledi.

Zıpkınkurt konuşmasını şöyle sürdürdü; “  Ülkemizin bu zor döneminde bizlere umut ve güç kaynağı olan durum  Vatan sevgisinde toplumun bütün kesimlerinin bir arada olması  oldu.

6736 Sayılı yasayla kamu alacakları yeniden yapılandırılıyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜLKENİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNE SAHİP ÇIKTIK

Türk milletinin tüm görüş ve fikir ayrılıklarına karşın birlik olma yönünde kat edilen mesafeler ülkenin bölünmez bir bütün olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Biz iş dünyası ise işimize ekmeğimize daha sıkı sarılarak, vatanımız uğruna daha çok alınteri dökme yolunda kararlıyız. Çünkü biliyoruz ki, güçlü ekonomi güçlü Türkiye’nin olmazsa olmazıdır. Tam bağımsız Türkiye için kendi dinamikleriyle ayakta kalabilen bir ekonomi şarttır. Bilindiği gibi “ bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6736 sayılı yasa 19 Ağustos 2016 tarih ve 29806 sayılı resmi gazetede Yayımlanarak yürürlüğe girdi. Uzmanlarımız bu konu hakkında bilgi verecekler. Bu kanun mükelleflerimize ayrıcalıklar, avantajlar sağlamaktadır.

Günümüzde işverenler kar odaklı çalışmaktan çok ayakta kalma mücadelesi veriyor.

Bu bağlamda meslektaşlarımızda tahsilât sorunu had safhaya ulaşmıştır. Yatırımların artırılarak, kalkınmanın sağlanmasına yönelik kayıtları desteklemek müteşebbislerimizin iş ve yatırım girişimlerine daha da odaklanmalarına imkan sağlamak için çıkarılan 5736 sayılı kanunu özetlemek gerekirse vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükü azalacak borçlar taksitler halinde ödenecektir.

Edirne iş dünyası adına inanıyorum ki bu kanuna sahip çıkacağız. Gerek matrah artırımında gerek kasa, stok gerekse borçların yapılandırılmasında en üst düzeyde yararlanacağız” dedi.Daha sonra ETSO yönetim Kurulu  Başkanı  Recep Zıpkınkurt tarafından Edirne Vergi Dairesi Başkanı  Selahattin Başkal ile  SGK Başkanı Hayrettin Garbuz’a plaket verildi

 

 69 total views,  5 views today

Next Post

BAŞKAL; “vergilerin yapılandırılması halkın yararınadır”

ETSO’da  Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına yönelik toplantı yapaldı.  Toplantıya  ETSO yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, meclis Başkanı Mehmet Eren, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Edirne Vergi Dairesi Müdürü Selahattin Başkal, SGK Müdürü Hayrettin Garbuz, SGK Denetmeni Gökhan Özpıranga  meslek kuruluş temsilcileri ile  vatandaşlar  katıldı. Toplantıda konuşan Vergi Dairesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp