75. Ölüm yıldönümünde Atamızı andık

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün 75. Yıldönümünde bir kez daha saygı ile anıldı. İlk olarak Atatürk Anıtı önünde yapılan törene Edirne milletvekili Recep Gürkan Vali Hasan Duruer, belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Garnizon Komutanı Tuğ Gen. Hidayet Arı, Yargı mensupları siyasi parti temsilcileri oda yöneticileri öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

10kasım-tören

Saat dokuzu beş geçe siren sesi ile 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ardından anıta çelenk konuldu.

10kasım-tören-edirne1

Törenlere daha sonra Halk Eğitim merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Kültür ve tiyatro Salonunda devam edildi. Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı program Atatürk’ün 10. Yıl nutku ile sunuldu. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencisi Aleyna Engin “ 10 Kasım ve Atatürk” şiirini okudu.

http://youtu.be/1Xt4QcWvqTU

10kasım-tören-edirne-aleyna-engin

Topçu Kurmay Albay Necati Güneş Atatürk’ün kişiliğini kapsayan bir konuşma yaptı. 10 Kasım ve Atatürk adındaki söz korosunun gösterisi ile program sona erdi.

10kasım-tören-edirne7

Atanın ölüm yıldönümü nedeniyle bayraklar yarıya indirildi.10kasım-tören-edirne2 10kasım-tören-edirne3 10kasım-tören-edirne4 10kasım-tören-edirne5 10kasım-tören-edirne6

10kasım-tören-edirne-aleyna-engin2

 

 

 

 

 514 total views,  2 views today

Next Post

HAYATA YENİDEN BAŞLANSA

Yaşımız ne kadar ilerlese, de ömrümüzün son evresinde olsak da, yaşamımızdaki beklentilerimiz devam ediyor.”Emekli oldum, unumu eleyip eleği duvara astım çok şükür hiçbir sorunum yok” demekle olmuyor yaşam devam ettiği sürece sorunlar da sizin peşinizi bırakmıyor. Hatta sorunlarımız ilerleyen yaşınızda azalacağı yerde artarak devam ediyor. Diyebilirim ki, yaş ilerledikçe konumunuz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp