“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” İçin Özel Klip

admin

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun:

“Kadın demek; hayat demek, aşk demek. Kadın demek; emek ve umut demek, onur ve gurur demek. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, özel olarak hazırladığı “Kadın Demek” şarkısı ve klibi ile kutladı.

Edirne’de 92,2 mhz frekansından yayın yapan ilimizin köklü Radyolarından RADYO SU’da da gün boyunca her saat başında yayınlanan “Kadın Demek” Şarkı ve klibi büyük ilgi gördü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kadınlar Günü için özel olarak hazırlanan şarkı ve klibi, sosyal medya hesabından “Kadın demek; hayat demek, aşk demek. Kadın demek; emek ve umut demek, onur ve gurur demek. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.” mesajıyla paylaştı.

“Kadın Demek” şarkısı ve klibinde, dünden bugüne kadınların aile ve toplum yaşamındaki yeriile hayatın her alanına kattığı değere vurgu yapıldı.

*

Kurtuluş Savaşından 15 Temmuz’a, Diyarbakır Annelerinden Koronovirüsle Mücadeleye Kadınların Hikayesi Anlatıldı

Kurtuluş Savaşı’nda cepheye mermi taşıyan kadınların görüntüleriyle başlayan klipte, yakınlarını şehit veren, 15 Temmuz darbe girişiminde tanklara meydan okuyan, Diyarbakır’da evlat nöbeti bekleyen ve koronavirüsle mücadelede görev alan kadınların görüntülerine yer verildi.

Klipte ayrıca eğitimden sanata, bilimden sağlığa, spordan tarıma, hukuktan savunma ve emniyete kadar birçok alanda toplumun farklı kesimlerinden başarılı kadın portreleri yer aldı.

“Hayata anlam veren renkleriz”

Sözleri Dr. Hüseyin Balkancı, müziği Yücel Arzen tarafından hazırlanan “Kadın Demek” şarkısının sözleri şöyle:

“Olmazsa olmaz biz kadınlarız / Yükümüz dünyanın en ağır yükü / Tarihi yazdık ellerimizle / Toprağı vatan kılan ferman bizleriz.

*

Yarımız aşk bizim, yarımız anne / Ömer’ler Fethi’ler verdik Cennet’e / Canlar Özlem’le koştu göreve / Dertleri onaran derman bizleriz.

*

Hayat… Hayat… Hayat nedir? / Kadın demek! / Emek, çile, umut nedir? /Kadın demek! / Güneş, bahar, şefkat nedir? / Elif gibi dimdik başı; eğilmez / Onur demek! / Elif gibi dimdik başı; yıkılmaz / Gurur demek!

*

Hayata anlam veren renkleriz / Sevinci parlatır yası gizleriz / Önce vatan deriz, sonra can deriz / Bayrakları ruhuna saran bizleriz.

*

Sanat olur muydu biz olmasaydık / İlhamı coşturan giz olmasaydık / Zamanı durduran göz olmasaydık / Düşleri sevdaya yoran bizleriz.

 1,104 total views,  9 views today

Next Post

"ENGELLERİ AŞACAĞIZ"

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bir süre önce hizmete sunulan Edirne Belediyesi Mor Ev Kadın Atölyesi’nde el emeği, göz nuru ürünleriyle ‘Ben de varım’ diyen kadınları ziyaret ederek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Tarihi Elektrik Fabrikası’nın Kadın, Aile Üretim ve Girişimcilik Merkezi olması için bir fonksiyon değişikli talebinde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp