8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Zübeyde Hanım Unutulmadı.

admin

8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında Türk Eğitim Sen Edirne Şubesi Kadın Kolları Başkanı Öznur Özen ÇAKIR, Halide ÇELEBİ Neşe CAVLAK, Nilgün İNCİK ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Şube Başkanı Hakan YILDIZ, Yakup ÖZ ve Mustafa KAPLAN Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün annesi Zübeyde Hanım’ ın Sosyal Bilimler Lisesi önünde bulunan  büstüne karanfil bırakıldı.

Şube Başkanı Hakan YILDIZ; “Ülkemiz için eşit ve özgür bir geleceğin devamını ancak kadınlarımız sağlayabilir . TÜRK kadınının azim ve istikrarlı duruşu ile her türlü güçlüğü yenebileceklerine inanmaktayız .Bizler Ulu Önder Atatürk ‘ün ışığında kadına verdiği değer üzerine ’’ Zübeyde Annemizi ‘ ’bu vesile ile bir kez daha anmak istedik. Şu hususun da bilincindeyiz ki, fırsat ve koşullarında sağlanması durumunda ancak ve ancak kadınlar bu dünyayı yaşanacak bir yer haline getirebilir. Bugünkü etkinliğimizi Türk Eğitimcileri olarak unutmadığımızı bir kez daha göstermek için gerçekleştirdik .‘’ dedi.  Yıldız açıklamasında;   “Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerimize 8 Mart akşamı Hilly Otelde kadın üyelerimizin katılacağı yemek programımızla devam edeceğiz.   Bu vesileyle tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü bir kez daha kutluyorum.” dedi.

 

 305 total views,  2 views today

Next Post

Büyükelçi Ulusoy’dan, Vali Canalp’e Ziyaret

Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy Edirne Valisi Ekrem Canalp’i makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Valilik şeref defterini imzalayan Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy Vali Canalp’e görevinde başarılar diledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Canalp ise Büyükelçi Ulusoy’a Selimiye camisinin resmedildiği Edirnekari tablo hediye etti.  306 total views, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp