9 Balkan Ülkesinin Türk Gazetecileri Edirne’de Buluştu

admin

10 Ocak çalışan gazeteciler gününde 9 Balkan ülkesinin Türk kökenli gazetecileri Trakya Gazeteciler Derneğinin düzenlediği “1.Balkan buluşması’nda Edirne’de bir araya geldi.

Trakya Gazeteciler Derneğinin organize ettiği, Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Trakya Üniversitesi, Dışişleri Bakanlığı Edirne temsilciliği ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun katkılarıyla düzenlenen “Türk basınının Balkanlarda ayak izleri, 1. Balkan buluşması” Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Soydan Atatürk anıtına çelenk sunduktan sonra yaptığı konuşmada ‘Her yıl 10 ocakta kutladığımız çalışan gazeteciler günümüz kutlu olsun. Bu yıl aramamızda Balkanlardaki soydaş gazetecileri Edirne’de buluşturuyoruz. Düzenlediğimiz Türk Basınının Balkanlarda ayak izleri, 1. Balkan buluşmasına 9 ülkeden Türk ve Müslüman gazeteciler katılıyor. Bu etkinliği düzenlememizde bize yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Atatürk anıtındaki tören çelen sunumu ve toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından sona erdi.

 251 total views,  2 views today

Next Post

8 Yıl Önce Kaybolan Genç Kızın Cinayete Kurban Gittiği İddia Edildi

2005 yılından beri kayıp olan Ebru Koç isimli kızın, cinayete kurban gittiği iddia edildi. Polis, öldürülüp beline taş bağlanarak Meriç Nehri’ne atıldığı öne sürülen genç kızın cesedine ulaşmak için arama çalışması yaptı. 2005 yılı Ocak ayında “okula gidiyorum” diye evden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Ebru Koç’un cinayete […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp