Edirne’de kar maskesiyle 6 marketi soymaktan hakkında 90 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu inşaat işçisi, “Babalar çocuklarına ikinci bir şans verir. Ben de devlet babadan evladına ikinci bir şansı vermesini istiyorum” dedi.
Edirne’de kar maskesi takarak 6 farklı marketi soyduğu iddiasıyla geçen yıl Mart ayında yakalanarak tutuklanan E.B., 14’üncü kez Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Duruşmaya, hakkında 90 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan inşaat işçisi E.B.’nin yakınları ile avukatı Gökhan Karakoç katıldı. Avukat Karakoç, müvekkili hakkında 90 yıla kadar hapis istenen mütalaaya hazırlanamadıklarını ifade ederek, mahkemeden ek süre istedi.
Hakimin ‘Söylemek istediğin bir şey var mı?’ sorusu üzerine konuşan sanık E.B. ise, “Ortada bir suç unsuru var, doğru, fakat her baba çocuğuna ikinci bir şans verir. Ben bu devletin evladıyım. Ben de devlet babadan evladına ikinci bir şans vermesini istiyorum” dedi.
Mahkeme heyeti, avukat Karakoç’un savunma için ek süre talebini kabul ederek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Mahkemenin sanık E.B. hakkındaki nihai kararı 21 Aralık 2013’te görülecek duruşmada açıklaması bekleniyor.
Edirne’de 6 işyerini kar maskesiyle soyan E.B. hakkında geçen ayki duruşmada hazırlanan mütalaada 60 yıldan 90 yıla kadar hapis cezası istenmişti.