“90.Yılın Gururunu Yaşamaktayız.”

admin

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı ulusal mücadelenin önemli ve kritik bir noktası olan Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümünü kutluyoruz.” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90.yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Kurtuluşun Kalesi olmuş, Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış bir kentin toprakları üzerinde yaşıyor olmak, her Edirneli için büyük bir gurur kaynağıdır.” diyerek şunları kaydetti: “Hakkı ödenemez vatan evlatlarının bundan tam 90 yıl önce verdiği kurtuluş mücadelesi sonucu bugün onların torunları olan bizler rahat ve huzurluyuz.

Şanlı tarihimize baktığımızda buna benzer birçok zafer kazanmış olan Türk Milleti`nin evlatları olarak özgür ve bağımsız yaşadığımız bu topraklarda 25 Kasım’ı her yıl daha da coşkuyla kutlamaktayız.

Bu topraklarda akan kanların ne için, neden aktığı bilincinde olmamız, hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamız gerekmektedir. Geçmişten ders almasını bilen uluslar, geleceklerini doğru yönlendirirler.

Edirne tarih yazmış bir kenttir. Ve bizlerde bu topraklarda özgürce yaşabilmenin ne acılara bedel olduğunun bilincindeyiz.

Bu duygular ve düşünceler ile başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına şükranlarımı sunuyor, hepimiz için önemi büyük olan böyle bir günde, özgürlüğümüz için canını veren şehitlerimizi, vatan için canını veren kahramanlarımızı, 25 Kasım 1922’de kurtuluşumuzu başlatan komutanları, özellikle emperyalist işgalci güçleri ve içimizde yaşayan işbirlikçilerini vatan toprağından sonsuza dek kazıyıp atan, tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla, gazilerimizi saygıyla anıyorum.”

 269 total views,  2 views today

Next Post

DEĞİRMENDERELİ “Trakya Halkı Milli Bayramlarına Duyarlıdır”

Parti il merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen CHP Milletvekili kemal Değirmendereli son bir hafta içinde Edirne’de bir dizi etkinlik yapıldığını belirterek” Edirne’mizin kurtuluş bayramı  bu yıl buruk kutlandı,düşük profilli anma yapıldı.Bizim insanımız iki bayramı önemser bunlardan biri Cumhuriyet Bayramı diğeri ise  Edirne’mizin kurtuluş bayramıdır. Edirne halkı  dört kez düşman istilasına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp