“96 yıldır yolumuzdan dönmedik” CHP 96 YAŞINDA..

admin

Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923’te kurulan
Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk siyasi partisi olarak 96 yıldır
varlığını sürdüren CHP’nin kuruluş yıl dönümü,9 Eylül 2019 Pazartesi günü Edirne’de etkinlikle kutlanacak.

Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923’te kurulan Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP), 96’ıncı kuruluş yıl dönümünü etkinliklerle kutlanacak. İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptığı açıklamada; “9 Eylül Pazartesi günü Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluşunun 96. yıl dönümü kutlamaları kapsamında saat 12.45’te Edirne Belediye Başkanlığı önünde toplanarak Atatürk Anıtına yürünecek, saat 13.00 da Atamıza çelenk sunumu yapılacaktır. Aynı gün saat 18.00 da Buzhane Davet bahçesi(Karaağaç)’de kokteyl yapılacaktır.Tüm üyelerimizin ve Cumhuriyet Halk Partisine gönül verenlerin katılmasını rica ederim.”dedi.

İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptığı açıklamada

“Eğer bugün ülkemizde sıradan bir halk çocuğu, işçi, köylü, esnaf çocuğu parti başkanı, başbakan, cumhurbaşkanı olabiliyorsa, çok partili demokratik, parlamenter bir sistem işliyorsa, bağımsız bir yargı sistemi varsa, insan hakları, adalet, özgürlük gibi kavramlar toplumun büyük önem verdiği değerlerse bunu Türkiye’nin temeline koyan CHP’dir.

Bu nedenle CHP’liler olarak ne kadar övünsek azdır.

Bu Türkiye Modeli CHP’nin modelidir ve aynı zamanda CHP’nin en büyük zaferidir.

Günümüzde Cumhuriyet’in kazanımları mevcut iktidar tarafından birer birer yok edilmek istenmektedir.

Ülkemizin boğulduğu bu karanlığı aydınlatmak için sosyal demokrat anlayışı paylaşan, Atatürk devrimlerine gönülden bağlı herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir.

Herkes şunu iyi bilmelidir ki, Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığımız, haksızlıklara karşı kararlılığımız devam edecektir.

Bu karşı duruşta en büyük gücü halkımızdan, değerli partililerinden alan CHP, daha da büyüyecek ve gelişecektir.

Bizim “ Benim İki büyük eserim var Biri Türkiye Cumhuriyeti, Diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’e borcumuz var Bizim İsmet İnönü’ye bizim şehitlerimize borcumuz var.

Cumhuriyet Halk Partisi kişisel menfaatlerini düşünenlerin değil, toplumsal çıkarları için mücadele verenlerin partisidir.

Mücadelemiz evlatlarımıza torunlarımıza yaşanacak bir Türkiye bırakmak içindir

Mücadelemiz gencecik bedenlerin toprağa düşmemesi içindir. Mücadelemiz barış içinde kol kola omuz omuza huzur içinde yaşamak içindir.

Bu duygu ve düşüncelerle Partimizin kuruluşunun 96. Yılını kutluyorum.” dedi.

Dünyanın en uzun soluklu birkaç partisinden biri olan CHP, 1923’ten 1950’ye kadar aralıksız iktidarda kaldı. CHP, 1950’li yıllarda üstlendiği muhalefet göreviyle muhalefetin kurumsallaşmasında önemli rol oynadı.

 364 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN, GELECEĞİ EĞİTİM İLE ŞEKİLLENDİRECEĞİZ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm öğrencilerin 2019-2020 eğitim ve öğretim yılını kutlayarak, “Sevgili öğrenciler; aydınlık yarınlara güçlü ve bilinçli bir topluma ancak ve ancak iyi bir eğitim ile ulaşabiliriz. Kendinize güvenin çünkü sizler dünyada eşi benzeri bulunmayan bir liderin, Mustafa Kemal’in evlatları; gönüller fetheden Fatih Sultan Mehmet’in torunlarısınız” dedi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp