AB Bakanı “Jandarmanın başında general olmaz”

admin

Edirne AK Parti teşkilatınca ETSO’da düzenlenen Genişletilmiş İl  toplantısına  katılan AB Bakanı Volkan Bozkır partisinin bugüne kadar yaptığı hizmetleri değerlendirdi.

AB BAKANI (2)

 

 

 

 

 

 

 

ETSO’da yapılan toplantıya  AB Bakanı Volkan Bozkır,  İstanbul Milletvekili Aynı zamanda Edirne  Koordinatör Milletvekili  Tülay Kaynarca, İl Başkanı  Rafet Sezen Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, Belde Belediye Başkanları, İl ve Merkez İlçe Yöneticileri ile partililer katıldı.

Toplantıda söz alan, Kaynarca  parti çalışmalarına ve Mahalli seçim konusunda açıklamalarda bulundu.

AB BAKANI (1)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan, AB Bakanı Bozkır; “Ülkemizde bugüne kadar meydana gelen olayları sağlıklı şekilde değerlendirecek arkadaşlarımız aramızda. Bugün ülkemiz Cumhuriyet tarihimizin en güçlü noktasında. Sosyal yaşamın her alanında en üst düzeye ulaştık. Daha önceki yıllara bir bakalım. Nerelere geldik görelim. Biz yaptıklarımızı yeterince anlatamıyoruz. 1980’li yıllara  bakıldığında Türkiye’de kişi başına milli gelirle bugünkü ile mukayese etmek mümkün değil. Gelirlerimiz bugün o günlere oranla kat kat arttı. 2002 yılında kişi başına gelir üç bin dolar ihracat 50 milyon dolardı.           Bugün kişi başına  gelir 25 bin dolara yükseldi.Ayni oranda ülkemizin tüm gelirleri arttı. Bu gelişme kolay olmadı. Bir kayayı ite ite tepeye ulaştık. Şimdi  esas olan orada tutmak. Kaya geriye inerse geri getirmek mümkün değildir. Türkiye’nin Uluslararası saygınlığı arttı. Türkiye’yi geri götürme girişimleri ile karşılaştık. Geçen yılın Haziran ve Aralık aylarında meydana gelen olaylar son derece üzüntü vericidir. Türkiye bu darbelerden etkilenmedi. Bunu milletimizin gücünü arkamıza alarak başardık” diyen Bakan Bozkır Güvenlik sorununa da değinerek; “Dünyanın hiçbir yerinde görevli jandarmanın başına   dört yıldızlı general bulunmaz. Bu konuda da düzenleme yapıldı. Jandarma sivil olacak.  Bundan böyle pasaport almak için  emniyete gitme zorunluluğu olmayacak. İstendiği zaman isim değişikliği yapılabilecek. Her ile Üniversite açtık, hava alanı yaptık. Halka Örgütlenmede özgürlük getirdik” Dedi.

AB BAKANI (3)

 189 total views,  2 views today

Next Post

Biraz daha gayret

Antalya’da yapılan Türkiye’de yöresel ürünlerinin sergilendiği YÖREX Fuarına katıldım. Gerçekten bu fuar bölgemizin ve ülkemiz ekonomisinin gelişmesi için önemli bir yer tutan tarım ürünlerimizin tanıtımı açısından çok önemli bir etkinlikti. Gönül isterdi ki, Edirne’de tarımla ilgili tüm kurum yetkililerimiz esnaf ve çiftçilerimiz bu fuarı görüp, yurdun diğer bölgelerdeki üretici temsilcilerinin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp