ABD Başkonsolosluğu yetkililerinden ziyaret

admin

Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu’ndan Ira N. Forman, J. Andrew Abell ve Rebecca Yang Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.

ABD Başkonsolosluğu yetkililerinden ziyaret (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir takım temaslarda bulunmak için Edirne’ye gelen Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu’ndan Ira N. Forman, J. Andrew Abell ve Rebecca Yang Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Başkanlık Makamı’nda bir araya geldi.

Başkan Gürkan ile bir süre sohbet eden ABD’li heyet daha sonra Atatürk Odası’nı ve Tarihi Belediye Binası’nı gezdi.

Tarihi Edirne Belediye Binası’nın 1898’de Deli Dilaver lakabıyla bilinen Belediye Başkanı Dilaver Bey’in, halktan 5 bin lira para toplayarak, bir proje çizdirdiğini anlatan Gürkan, “2 yılda bitirilen bina 1900 yılında hizmete sunuluyor. Türkiye’de belediye binası olarak projelendirilerek, 116 yıl kesintisiz hizmet veren tek bina burasıdır” ifadelerine yer verdi.

ABD Başkonsolosluğu yetkililerinden ziyaret (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Başkan Gürkan daha sonra misafirlerine, 21 Aralık 1930’da Atatürk’ün Edirne’ye gelişinden ve Atatürk Odası’nın tarihçesinden bahsetti. Tarihi tabloları da inceleyen ABD’li heyet tarihi binayı ve binanın duvarlarını süsleyen tabloları çok beğendiklerini söyledi.

 

 

 

 95 total views,  2 views today

Next Post

Borsaya yeni mahsul buğday geldi

            2016–2017 hasat sezonunun ilk ürünü olan yeni mahsul buğday satışa arz edilmek üzere Edirne Ticaret Borsası’na (ETB) getirildi.                             Edirne Merkez Üyüklütatar Köyünden Cengiz Serez’e ait Selimiye cinsi yeni mahsul buğday, Edirne Ticaret Borsası üyesi Engin Zahirecilik İth. İhr. San. ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp