Abem Sarıyer Kaymakamlığı “Proje Şenliği”nde

admin

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Sarıyer Kaymakamlığı tarafından Özel Mürüvvet Evyap Okulları’nda gerçekleştirilen proje şenliğine katılarak, ülke ve dünya genelindeki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Sarıyer Kaymakamlığı ile Özel Mürüvvet Evyap Okulları tarafından ortaklaşa düzenlenen Proje Şenliği büyük ilgi gördü. Etkinliğe, Bakan Egemen Bağış’ın yanı sıra Evyap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Evyap, Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, Kaymakamlığa bağlı daire müdürleri, siyasetçiler, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Sarıyer Kaymakam’ı Ömer Karaman ise kalp krizi geçirdiği için proje şenliğine katılamadı.

Öğrenciler bakanı çiçeklerle karşıladı

Bakan Bağış’ı Evyap öğrencileri ellerinde çiçeklerle karşıladı.  Bakan Egemen Bağış, daha sonra okulda öğle yemeği yedi. Yemeğin ardından protokol mensupları ile  birlikte okulun bazı bölümlerini gezen Bakan Egemen Bağış, yabancı dil dersindeki anasınıfı öğrencilerini uzun süre izleyip başarılar diledi. Daha sonra stantları gezerek öğrencilerden projeler hakkında bilgi alan Bakan Egemen Bağış, Avrupa ülkelerinde yarışmalara katılarak derece alan projelerle gururlandığını ve bu tür çalışmaların bakanlıkları tarafından da desteklendiğini söyledi.

AB Bakanı Egemen Bağış’a davet

Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan da şubat ayında Edirne Valiliği tarafından düzenlenecek olan proje fuarına Bakan Egemen Bağış’ı davet etti. Bakan Egemen Bağış fuara katılacağını belirtti.

 331 total views,  2 views today

Next Post

“Edirne’nin Tanıtımına Büyük Katkı Sağlayacak”

Trakya Gazeteciler Derneği Genel Sekreteri Rahmi Cinokur, yaptığı açıklamada, 10 Ocak 2013 tarihinde gerçekleştirilecek “Türk Basınının Balkanlarda Ayak İzleri” başlığı altında yapılacak “I. Gazeteciler Buluşması” panel ve çalıştayın, Edirne’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.   Trakya Gazeteciler Derneği Genel Sekreteri Rahmi Cinokur, yaptığı açıklamada,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla 9-10 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp