ACABA NE KADAR YER ALIYOR

admin

fikri_yalin_koseHer yıl Kırkpınar günleri geldiğinde Edirne’mizi sevenlerin sayısı artıyor. Özellikle basın mensupları arasında bu oran çok daha yüksek. Bu yıl da yurdumuzun farklı yörelerinden, yurt dışından yüzlerce basın mensubu olarak başvuruda bulunan misafirimiz oldu. Kırkpınar etkinliklerini izleme imkânı bulacak. Edirne Belediyesi de yine daha önceki yıllarda olduğu gibi özveri ile gelen konuklara misafirperverlik görevini yerine getiriyor. Basın mensuplarımıza her türlü kolaylığı sağlıyor.

Bugüne dek Edirne’yi konu edinmemiş meslektaşlarımızın Edirne’ye gelip kentimizi tanıma fırsatı bulması bizim için mutluluk kaynağı, dilerim kentimizi sadece Kırkpınar alanında değil, tüm boyutları ile gezip görme fırsatını bulurlar. Edirne ve bölge halkı hakkında bilgi sahibi olurlar. Böylece dünyada en önemli tanıtım aracı olan basınımızdan faydalanmış oluruz.

Edirne Belediyesi Basın Halkla İlişkiler bölümünde kayıtlara bakıldığında Kırkpınar alanına girip görüntü almak için başvuranların sayısı oldukça yüksek olduğu söyleniyor.

Belediye Başkanı Recep Gürkan basın mensuplarının talebi üzerine Kırkpınar alanında yaşanan kaosu toplantıda gündeme taşıdı. Gazetelerine haber iletmek için çaba harcayan basın mensuplarına bir diyeceğim olamaz onlar her zamanki görevlerini yapıyorlar.

Bunların yanında eline bir fotoğraf makinesi alan bu meslekle uzaktan yakından ilişkisi bulunmayan, amatörce görüntü almak isteyen fotoğraf meraklıların oranı neredeyse basın mensuplarının sayısına eşit.

Bazıları ismi cismi duyulmayan basın kurumlarından bir kart uydurmuş basın mensubu adıyla Kırkpınar çayırında yerini alıyor.

Edirne belediyesi her dönem güreş alanında yaşanan bu keşmekeşliğe çözüm bulmalı. Bu koşullarda basın mensupları arkadaşlarımız rahatlıkla görevlerini yapamıyor.

Gazetesine görüntü almak isteyen meslektaşlarımızın önüne çöreklenen amatör fotoğraf meraklıları gazetecilerin işine ket vuruyor. Belediye Başkanı Gürkan’ın haklı olarak uygulamak istediği Akreditasyon çabasının da başarılı olacağını sanmıyorum. Bu yıl da daha önceki yıllarda yaşadığımız keşmekeşlik güreş izleyicilerinin de sabrını taşıran kaos tekrar yaşanacak.

Bu görüntünün bir başka yanı da Basın mensuplarımızın bu yoğun ilgileri, aldığı görüntüler. Kırkpınar ile ilgili haberleri, gelen konuklarımız yayın organlarına ne kadarını aktarabilecekler.

Kırkpınar Edirne dışındaki basın kurumlarında ne kadar yer bulacak. Geçmiş yılları dikkate aldığımızda Kırkpınar’ın Edirne dışında Ulasal ve yerel basında yeterince yer almadığına tanık olduk. Kırkpınar’a gelen arkadaşlarımız ya bu etkinliği gazetelerinde yayınlatmaya gerek duymadılar veya gayretleri buna yeterli olmadı.

Bunların her ikisi de kentimiz açısından talihsizlik. İsterim ki Belediye Başkanımız Gürkan, Edirne’de Kırkpınar’ı izlemeye gelen. imkânı bulsun.

Böylece, Kurulması amaçlanan Bilgi ve Dokümantasyon Merkezine de malzeme çıkmış olur.

Diğer yandan misafirlerimizin Tarihi Kırkpınar’ımızı ne kadar dikkate aldıklarını öğrenmiş oluruz.

Basın mensubu arkadaşlarımız Edirne’ye geldiklerinde sadece Kırkpınar sahası içinde kalmalarının doğru olduğuna inanmıyorum. Meslektaşlarımız Edirne’mizin tarihi ve doğal güzelliklerine de ilgi duymalı Edirne’nin beşeri yapısı ile bir Avrupa kenti olduğunu

görmelerini bunu kendi bölgelerindeki yayın organlarında duyurmalarını isterim.

Bizler de başka illere veya yurt dışına gittiğimizde buna dikkat ediyoruz, gördüklerimizi yazıyoruz. Gelen basın mensuplarımızın kenti karalayacak, Edirne’yi çirkin gösterecek haberlere alet olmamalarını dileriz.

 198 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın üyeleriyle istişare toplantıları sürüyor

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın 11. Meslek Grubu üyeleri genişletilmiş istişare toplantısı düzenledi. Komiteye bağlı medikal malzeme sektöründe ticari faaliyet gösteren üyeler biraraya gelerek sektörel sorunlar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak, görüş ve taleplerini ilettiler. Meclis Üyesi ve 11. Meslek Grubu Üyesi Doğan Yakar ve Yener İşbilir’in moderatörlük ve Başkanlık […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp