Acaba neden.?

admin

 

Haber aldığımıza göre, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli TBMM’deki  “Çevre Komisyonu” görevinden istifa etmiş.

Milletvekili olmadan önce ergene kirliliğini önlemek için mücadele sözü veren Milletvekilimiz bu görevini neden terk edip, kendi iş alanına daha yakın olan  Sanayi Ticaret,Enerji Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji  komisyonuna girmeyi tercih etti. Böylece daha önce verdiği sözleri nerede kaldı. Vekilimizin daha önce mesleği biliniyor.Bunu kapsayan  bir komisyonlarda yer almakla neyi amaçlıyor?

Bu kadar kutsal olan görevinden  “benden bu kadar” diye istifa edip kendi iş alanına yakın bir komisyona atlamak  neyi nesi.

Dilerim  bu konuda duyduklarımız gerçek değildir.

Bölgemiz açısından en  önemli  görev, yallardır sürüncemede kalan  Çevre  sorunlarıdır. Bunların arasında  özellikle  Ergene Nehri  kirliliği  olduğunu  herkes biliyor.Değirmendereli de  bu sorunu defalarca vurguladı. Sen böyle çok önemli bir komisyonda görev almışsın. Partin seni bu önemli  göreve layık görmüş.

Burada mücadele ederek, kendi bölgen için çok faydalı hizmet yapman mümkün olduğu halde bundan istifa ederek bir başka komisyona geç, bu mantıklı mı?

Bu durum karşısında partililer merak ediyor. Milletvekilimizin bu istifasında Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günayın da etkisi var mı?     Bilindiği gibi,  CHP Milletvekili Kemal Değirmendereli Edirne’de bir süre önce yapılan müze açılış töreninde Bakanımız Günay’la  “çok sıkı fıkı” görünüyordu.

Bu törende iktidar partisi Milletvekili  Bakanının da bulunduğu törene katılmadığı halde, Milletvekili Değirmendereli  törende  hazır  bulunup, boy göstermişti. Burada Bakanla  çok samimi görüntü verdiler.

      Acaba,Değirmendereli Çevre Komisyonu  görevinden istifa edip, Bakanımızın talebini  de dikkate alarak yeni   göreve talip oldu? Partililerin iddiası bu.

Dilerim yanılmışımdır.!

Böyle önemli bir komisyon görevinden istifa etmesi daha önceleri kendi iş alanını kapsayan  bir komisyona geçmesi  ister istemez  böyle  bir şüpheyi gündeme getiriyor.

   Ben, Vekilimizden partililerin çok merak ettikleri bu konuda net açıklama bekliyorum.

Çevre ve  Komisyonu görevinden istifa etmesinin gerekçesi nedir.?

 Sudan sebepler ileri sürüp, böyle önemli   görevden  istifa etmek bir parlamenter için  inandırıcı olamaz.

Üstelik çevre sorunlarından en çok mağdur olan bir bölgenin milletvekili olarak,üstelik  bu konuda Ergene kirliliği gibi  kangren haline gelen  bir sorunu  bildiği halde ” bu görev bana göre değil istifa ediyorum” demek,  parti  tabanına yapacağı büyük saygısızlık olmuyor mu?

    Sayın Milletvekili; partilileriniz bu istifanın gerçek sebebini soruyor.

Vekilimiz böyle önemli komisyon görevinden neden istifa etti diyor. Bu iddiada yanılmayı umuyorum.

Eğer doğru ise milletvekilim ”Değirmendereli çok yanlış yaptın” sizden bunu beklemiyordum” diyeceğim.

Edirne halkı çok sabırlıdır, hatalarını görse de bir süre bekler sonunda milletvekillerinden hesabını  sormasını çok iyi bilir.

Geçmiş yılları hatırlayanlar bunun örneklerini görür.

SEN GİTMEZSEN KİM GİDECEK.?

İpsala’da çeltikçilerin sorunlarını gündeme taşımak için CHP tarafından “çeltik mitingi” düzenlendi. Bazıları bu mitinge yeterli katılım olmadığını iddia ediliyor.

Bölgemiz açısından sorunun  önemini dikkate aldığımızda İpsala’daki  Çeltik   mitingine katılım istenilen oranda olmadı.Bunun da çeşitli etkenleri olduğu söyleniyor.

     Bunlardan biri, mitingin gündeme geldiği günlerde Çeltik alım fiyatlarının birden yükselmesi. Vatandaşlar, bu durum karşısında mitinge katılmaya gerek yok,  nasıl olsa işler  iyi gidiyor diye düşünmüş olmaları. Bakıyoruz aradan birkaç gün geçti. Şimdi bakıyoruz çeltik alım fiyatları yine eskisi gibi  düştü. Bu mitingi engellemek için  bir taktik değil mi?

Miting sarısında bakıyoruz.CHP’nin  İl Genel Meclisi’nde Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı  mazeret  gösterip bu önemli  mitinge katılmıyor. Bundan sonra adama sormazlar mı,?  “Görevin olduğu,en ön saflarda senin bulunman gereken  bir çiftçi  mitingine   sen dahi  katılmıyorsun peki   bu mitinge katılımın az olmasını nasıl izah edeceksin. Yarın bunu  tabanına nasıl anlatacaksın.

Söylendiğine göre, “bazı çevreler” üretici  mitingine katılımın az olması için yoğun çaba yapmış.

Çeltik fiyatının 120 kuruşa yükseldiğini bunun için mitinge katılmamaları gereği uyarısında bulunmuşlar.

    Mitinge katılım  yüksek olması durumunda  fiyatların daha aşağı çekileceği  dedikodusunu yaymışlar.

Her ne olursa olsun, halkın  kendi çıkarı söz konusu olduğu anda  bu soruna duyarsız kalması yasalar çerçevesinde tepki koymaması  “mazeret uydurması” inandırıcı olamaz.

Bu durumda hiç kimse “Emeğimizin karşılığını alamıyoruz” diye laf söylemeye hakkı olamaz…..

 311 total views,  5 views today

Next Post

Kaçakların Avrupa Hayali, Meriç Nehri'nde Son Buluyor

Ülkelerindeki sıkıntılardan kurtularak daha iyi koşullarda yaşama hayaliyle yola çıkan kaçaklar, Yunanistan’a ulaşabilmek için hayatlarını riske atıyor.  Bu yıl Yunanistan‘a geçmeye çalışan kaçakların 32’sinin Meriç Nehri’nde boğulduğu, 13 bin 878’sinin Türk güvenlik görevlilerince yakalandığı bildirildi. . – Ülkelerindeki iç karışıklık ve ekonomik sıkıntılardan kurtularak daha iyi koşullarda yaşama hayaliyle yola çıkan kaçaklar, Yunanistan‘a ulaşabilmek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp