ACAR “ Amatör Spor Kulüplerimiz Halka Güven Vermeli”

admin

Edirne Amatör Spor Kulüpleri (ASKF) Başkanı İşadamı İbrahim Acar, göreve geldiklerinden bu yana, Amatör spor kulüplerinin sorunlarını masaya yatırdıklarını, bölgede amatör sporun gelişmesinde kulüp yöneticilerine de büyük görevler düştüğünü belirterek şunları kaydetti,

“Amatör spor sadece futbol değildir. Bölgemizde başarıya susamış daha önceleri başarılı olan spor dallarımız var. Salon sporlarımız ve ferdi başarı kazanan sporcularımız var, bunları bir bütün olarak değerlendirmeliyiz.

Bilindiği gibi, amatör spor kulübü yöneticiliği bir beklenti ve çıkar düşünülmeden sadece hizmet amacıyla yapılan bir spor koludur. Ancak böyle olduğu zaman başarı yakalanır, sporcularımıza da güven verilir. Gençlerimiz yöneticilere güven duyduğu zaman son yıllarda yaygınlaşan kötü alışkanlıklardan uzak kalır.

Amatör spor kulüplerimizin maddi imkânlarının kısıtlı olduğunu biliyoruz. Elde mevcut imkânlar kulüp yöneticilerimizce çok iyi değerlendirilmelidir. Edirne Valiliğimiz Belediye Başkanlığı, her zaman amatör spor kulüplerimize imkânlar oranında katkı sağlıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz de tesislerden yararlanması için gereken kolaylığı gösteriyor. Bu olanakların en iyi şekilde kullanmak amatör kulüp yöneticilerimize düşmektedir.

Bölgemiz amatör spor yapma koşulları çok uygun olan bir bölgedir. Halkımız amatör sporlara olumlu yaklaşıyor. Geçmiş yılları bir hatırlayalım Edirnespor’un 2. Futbol Liginde mücadele ettiği zamanlarda diğer futbol kulüplerimizin başarısı da üst düzeydeydi.

Edirnespor’un başarısını görerek ona ulaşmak için yoğun çaba gösteriyorlardı.  Edirne’de halkta spora karşı büyük ilgisi vardı. Amatör sporda başarıyı yakalanmasında yöneticilerin katkısı çok büyüktür.” Dedi

ibrahim acar açıklama

ŞEREF TRİBÜNE DÜZEN GELMELİ

25 Kasım Stadının şeref tribünü bugün herkesin gelip oturduğu bir yer haline gelmiş. Protokole mensup olanlar bunların arasında müsabakaları seyretmek zorunda kalıyor. Burada maç izleyecek protokol mensuplarının belirlenmesi gerekir. Burası herkesin gelip oturacağı yer olmamalı. Maçları girecek seyircilerden kartı olmayanların ücret ödeyerek maçları girmesi gerekir. Bu konuda gereken özenin gösterilmediğini görüyoruz. Bu konularda kimse “Bana ne beni ilgilendirmez” diye ilgisiz kalamaz. Ancak el ele verdiğimizde, güç birliği yaptığımızda bölgemizde amatör sporda başarıyı yakalayabiliriz. Bunun en iyi örneğini komşumuz Kırklareli gösteriyor. Biz 3. Lige çıkma mücadelesi verdiğimiz dönemde Kırklareli spor konusunda el ele vererek başarıyı yakaladı. Yöneticisinden taraftarına kadar bölgelerinde sporun başarısı için çaba harcıyorlar. Bunun sonunda futbol takımları 2. Ligde mücadele ediyor. Biz o seviyeye ulaşmamız için çok çaba harcamamız lazım.

ASKF’YE PROTOKOL İLGİSİ

Bir süre önce Amatör Spor Kulüpleri binasında yapılan kura törenine çekimi törenine protokol mensuplarının da katıldığını, Edirne Valisi ve Belediye Başkanının bu toplantıya katılmasının kulüplerimiz için  “ Başarılı olun size destek vereceğiz” anlamına geldiğini belirten İbrahim Acar, “Kulüplerimizin kura çekiminde tahtaya yazarak değil herkese güven verecek yöntem uyguladık. Sporda güven çok önemlidir. Biz yönetim olarak bunu sağlamak istiyoruz.  Ben daha önceki dönemlerde de ASKF yönetiminde yer aldım.  O zamanda olduğu gibi aynı ilkeler etrafında göreve devam edeceğim. Yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımla uyum içinde amatör sporumuza hizmet için kolları sıvadık önümüzdeki üç yıl içinde Bölgemizde amatör sporu istenilen düzeye getireceğimize inanıyorum.

Bu arada halkımızın ve spora gönül verenlerin de bizlere destek vermelerini bekliyoruz.

ŞİKÂYETLER KİŞİSEL OLMAZ

Amatör Spor Kulüplerinin yapacağı şikâyetleri, uygulamalarda gördükleri aksaklıkları tek tek ferdi olarak şikâyet etmeleri yerini toplu olarak yapmaları sorunların çözümü açısından yararlı olur. Bize gelecek bu tür şikâyetleri biz de ilgili yerlere iletiriz. İşin doğrusu da budur. Bu hususlar dikkate alındığında, birbirimize güven duyduğumuzda ve el ele verdiğimizde Edirne’de amatör sporu bugünkünden daha üst seviyelere taşımamız mümkün olur. Önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmalar konusunda kamuoyuna geniş bilgi sunacağız. Tüm amatör sporcularımıza ve Yeni eğitim ve Öğretim yılında öğrencilerimize başarılar diliyorum “ dedi.

 

 220 total views,  5 views today

Next Post

Beykent'ten Yeni Eğitim - Öğretim Yılına Coşkulu Başlangıç

2014 – 2015 öğretim yılı Beykent’ te büyük bir coşkuyla başladı. Elde ettiği başarılarla eğitimdeki yerini kanıtlayan Beykent Okulları ‘’Her yeni yıl, bir öncekinden daha güzel olacak!’’ düsturuyla bu yıl da yeni başarılara imza atmak üzere yeni öğretim yılına merhaba dedi. Beykent öğretmenlerinin hazırladığı gösteride şarkılardan, şiirlerden ve dans türlerinden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp