Adalet Kurultayı’na Edirne’den büyük Katılım

admin

Edirne’den de büyük katılımın olduğu CHP’nin, ‘Adalet Kurultayı’  Çanakkale  Eceabat Kocatepe’de  başladı. 4 gün sürecek olan Kurultaya Edirne’den CHP Edirne Milletvekilleri Erdin Bircan, Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve İl Yönetimi, CHP il Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, CHP Edirne Belediye Meclis Üyesi Hakan Giyik ve Meclis üyeleri, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı ve Yönetimi, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, İpsala Eski Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, , İlçe Belediye Başkanları, CHP Edirne Eski Milletvekilleri Kemal Değirmendereli, Rasim Çakır, Sivil Toplum Kuruluşları, Sendikalar  ile birlikte çok sayıda parti üyesi ve vatandaşlar katılım sağladı.

 

 

 

 

 

 

 

Adalet Kurultayı Öncesinde CHP’li Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekillerini tek tek hoşlayan Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Eski Genel Başkanı Deniz BAYKAL ile kısa süre sohbet etti. Gürkan aracılığı ile Edirnelilere Selam ve sevgilerini gönderen Baykal Edirne’lileri özlediğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Genelinden binlerce vatandaşın büyük ilgi gösterdiği Kurultayda açılış konuşması yapan Kılıçdaroğlu, “Biz gerginlik, kavga istemiyoruz. Biz adaletli bir Türkiye istiyoruz. Enis Berberoğlu’nun tutuklanması bardağı taşıran son damla oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Çanakkale’yi geçilmez yapanların topraklarındayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin ön sözünü yazdığı topraklardayız. Ve onlar, Çanakkale Savaşı’nı verenler, hep birlikte mücadele ettiler. Bu memleketin acıyla, kanla kurulduğunu Çanakkale bize hatırlatıyor. Adalet Kurultayımızın Çanakkale’de olmasının bir anlamı var. Biz biriz, bütünüz, vatanseveriz. Biz adaletli bir Türkiye istiyoruz. biz hep birlikte siyasi görüşümüz ne olursa olsun, hep birlikte adaleti savunacağız. İlk hedefimiz hak, hukuk, adalettir. Bu pencereden baktığımızda sorunları daha rahat çözmüş oluruz. Hep birlikte devlette liyakati sağlayacağız. İşi ehline vereceğiz. Biz kışlaya, camiye, adliyeye siyaseti sokmayacağız. Kimlik üzerinden siyaset yapmayacağız.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 224 total views,  2 views today

Next Post

Gamze ile Egemen’in mutlu günü

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun danışmanı Semra ve Osman ILGIN çiftnin oğlu Egemen ILGIN ile Güner ve Erdinç SIRTOVA çiftinin kızı Gamze Sırtova 27 Ağustos 2017 Pazar günü  Hanedan Restaurant’ta  düzenlenen görkemli düğün töreni ile  dünya evine girdi. Geceye Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne Milletvekilleri Erdin Bircan, Okan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp