Aday adayı olmak için gövrevinden istifa etti

admin

Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi  Doç.Dr. Okan GAYTANCIOĞLU 25. Dönem CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı olmak için üniversitedeki öğretim üyeliği görevinden istifa etti.

OKAN GAYTANCIOĞLU (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doç.Dr. Okan GAYTANCIOĞLU,  ülkenin içinde bulunduğu zor durumun farkında olduğunu ve bir aydın bilinci ile hareket ederek böyle bir karar verdiğini belirtti. “Bir ülke aydınlarıyla kurtulur ya da aydınlarıyla batar” diyerek Profesörlüğü’nü almasına altmış gün kalmasına rağmen görevinden istifa ettiğini belirten Gaytancıoğlu “Yıllardır doğru bildiklerimi, bölgenin sorunlarını ve bu sorunlara ait çözüm önerilerimi köy köy-mahalle mahalle gezerek hemşerilerimle paylaştım, partimin politikalarını anlattım, ülkemizin içinde bulunduğu zor durumdan kurtulması için mücadele ettim. Çünkü gün gelir “susmak ihanet olur”  dedi.

Bundan sonraki süreçte de çalışmalarının artarak sürdüreceğini belirten Gaytancıoğlu, ilk olarak Cumhuriyet Halk Partili üyelerin oylarıyla milletvekili adayı olmayı ardından da Edirneli hemşerilerimizin oyları  ile Edirne halkının Türkiye Büyük Millet Meclisindeki  sesi, varlığı ve temsilcisi olmayı istediğini belirtti.

OKAN GAYTANCIOĞLU KİMDİR?

1 Ocak 1967 yılında Edirne’mizin Havsa ilçesinde doğan Okan Gaytancıoğlu, ilk ve orta öğretimini Havsa’da tamamladıktan sonra 1984 yılında Trakya Üniversitesi Ziraat Fakültesine girerek 1988 yılında Ziraat Mühendisi oldu. Aynı yıl Edirne’de Trakya Birlik Genel Müdürlüğü Tarım servisinde göreve başlayan Gaytancıoğlu, Nisan 1992’de askerlik görevi nedeniyle buradaki görevinden ayrıldı. Mart 1993’de yedek subaylık görevini tamamladıktan sonra tekrar Trakya Birlik Genel Müdürlüğündeki görevine devam etti.

OKAN GAYTANCIOĞLU (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekim 1993’de Trakya Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünde açılan sınavı kazanarak Araştırma Görevlisi oldu. 1994’de yüksek lisansını, 1997’de doktorasını tamamlayarak 1998’de Yrd. Doç. Dr. unvanı aldı. 2010 yılında ise Doçent oldu. Halen Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünde “Doç. Dr.” olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanı Türkiye’de ve Dünya’da Tarımsal Destekleme Politikası olan Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun  4’ü kitap, 12’si uluslararası olmak üzere toplam 81 adet yayını bulunmaktadır.

 

 

 

 17 total views,  2 views today

Next Post

Süleyman Paşa Cami restorasyonu hızlandırılacak

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Trakya Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Yener Yörük ve İl Müftüsü Emrullah Üzüm ile birlikte restorasyon çalışmaları devam eden Süleyman Paşa camisinde incelemelerde bulundu.                 Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Dursun Ali Şahin,restorasyonçalışmaları devam eden Süleyman Paşa camisinin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp