Aday Adaylarına “Çevreyi Kirletmeyin” Uyarısı

admin

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, seçim çalışmalarının başladığı bu günlerde, aday adaylarının çevre temizliği konusunda duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, yerel seçimlerin yaklaşmasıyla özelikle Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı olan bazı kişilerin çevre kirliliğine özen göstermeyip, belediye otobüs duraklarına ve elektrik direklerine afiş yapıştırdıklarının görüldüğünü ifade etti.

çevre temizliğine özen (1)

Sedefçi, seçim sürecinin başladığı bugünlerde, siyasi partilerden aday adayı olan kişilerin afiş, el ilanı dağıtımı konusunda çevre temizliğine özen göstermelerini isterken konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: “Son günlerde yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı olan bazı kişilerin çevre kirliliğine özen göstermeyip belediye otobüs duraklarına ve elektrik direklerine afiş yapıştırdıkları görülmektedir.

çevre temizliğine özen (3)

 

Cumhuriyet Halk Partisi gibi sürekli halkın yanında olan ve doğaya, çevreye duyarlı bir partinin mensubu olan kişilerin, bu kurallara daha çok dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle de bu kentin yönetiminde yer almayı hedefleyen aday adaylarının çevreyi kirletici bu tür davranışlardan kaçınması gerekmektedir.

çevre temizliğine özen (4)

 

Belediyemize bağlı ekipler, kentimizin her yerini pırıl pırıl yapmak için gece-gündüz çalışmaktadır ve bu anlamda çevremizi sırf kendi reklâmlarını yapmak uğruna kirletenlerin tespiti halinde de gerekli cezai müeyyide uygulanacaktır.

Tüm siyasi partilerin ve tüm aday adaylarının bu çevre kirliliğine karşı özen göstermeleri ve Edirne gibi çağdaş bir kente yakışır bir şekilde hareket etmelerini bekliyoruz.” Dedi.

 140 total views,  2 views today

Next Post

POLİTİKAYA HAYIR DİYEN YOK

Günümüzde politika o denli cazip ki, kime politikada bir yer teklif edilse hayır diyen çıkmıyor. Bakıyorsun adam hayatın hiçbir alanında başarılı olamamış çevresinde de saygınlığı yok denecek kadar az,politik alanda kanisine birleri fırsat vermiş,aklınca böyle çakma güvence ile halka önderliğe soyunuyor. Bir bakıyorsunuz; “bir baltaya sap olamamış” kişiler politikacı olunca […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp