Aday Öğretmenler Anı yarışması ödül töreni gerçekleştirildi

admin

Aday Öğretmenler Anı yarışması ödül töreni gerçekleştirildi (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü “Aday Öğretmen Yetiştirme Programı Okul Dışı Etkinlik Planı” kapsamında, ilimize atanan aday öğretmenler arasında düzenlenen “Adaylık Süreci Anı Yarışması”’nda dereceye giren aday öğretmenlere ödülleri Devecihan Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi.

Aday Öğretmenler Anı yarışması ödül töreni gerçekleştirildi (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Özcan, yapmış olduğu konuşmasında: “Bizler Milli Eğitim Bakanlığı olarak “İnsan, insanın gölgesinde; öğretmen de öğretmenin gölgesinde yetişir.” demiştik. Çünkü öğretmenlik sadece bilgiyle yapılan bir iş değil, öğretmenlik aynı zamanda bir sanat ve bu sanat da ustaların yanında öğrenilebilen bir meslektir. Sizler de yıllarını bu mesleğe vermiş usta öğretmenler, usta rehberler tarafından bu mesleğin inceliklerini, güzelliklerini ve aynı zamanda da bazı zorluklarını tanıma imkânı buldunuz.

Aday Öğretmenler Anı yarışması ödül töreni gerçekleştirildi (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bildiğiniz üzere aday öğretmenlik süreci; gözlem, uygulama ve hizmetiçi eğitim ana başlıklarından oluşuyor. Sizler bu sürecin gözlem ve uygulama basamağını tamamladınız. Geçen dört ay zarfında meslekte tecrübeli bir öğretmenin yanında ve onun nezaretinde öğretmenlik mesleğinin inceliklerini gözlemleme imkânı elde ettiniz. Eğitim öğretim sürecini bizzat yaşayarak eğitim bürokrasinin işleyişine katılarak öğrendiniz. Bir yandan meslek hayatınızda sizlere rehber olacak bilgileri ihtiva eden kitapları okuyarak ve aynı nitelikteki filmleri izleyerek hazırbulunuşluk düzeyinizi yükselttiniz.

Aday Öğretmenler Anı yarışması ödül töreni gerçekleştirildi (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizler Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak aday öğretmenlerimizin sağlıklı ve verimli bir oryantasyon süreci geçirip öz güvenleri,öz saygıları  yüksek ve daha donanımlı olarak meslek hayatlarına başlamasına imkan sağlamaya çalıştık.

Sevgili Aday Öğretmenlerim,

Bizler sizlerden eğitim kalitesinin artırılması ve ideal bir toplum olabilme adına büyük fedakârlık beklemekteyiz. Bu süreçten alnınızın akıyla çıkacağınızdan eminim. Ülkemizin istikbalini inşa etmekte üstleneceğiniz görevlerinizde şimdiden muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Aday Öğretmenler Anı yarışması ödül töreni gerçekleştirildi (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

Program, Adaylık Süreci Anı Yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödülleri verilmesi ile devam etti. Yarışmada Birinci olan Nilay Gülçek isimli aday öğretmene ödülünü İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan verdi. Nilay Gülçek, kendisine birincilik getiren eserini sahnede okudu.

Adaylı Süreci Anı Yarışması Ödül Töreni, aday öğretmenlerden oluşan koronun mini konserinin ardından sona erdi.

Aday Öğretmenler Anı yarışması ödül töreni gerçekleştirildi (1)

 103 total views,  2 views today

Next Post

Bakkalına sahip çık kampanyası

                Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri tarafından bilbortlarda Bakkalına sahip çık kampanyası başlatıldı. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Yardımcısı Orhan Özçetin, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte tüm Edirne halkının  “ Bakkalına sahip Çık kampanyası için hazırladıkları görseli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp