Aday öğretmenlere sertifikaları verildi

admin

Aday öğretmenlere sertifikaları verildi (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan Öğretmenleri sirtifika töreninde yaptığı açıklamada, “Aday Öğretmenlerimize Seminer Belgelerini Düzenlemiş Olduğumuz Törenle Verdik.

Aday öğretmenlik sürecini ilimiz merkezi ve 8 ilçemizde tamamlayan aday öğretmenlerimize seminer bitirme belgeleri Edirne Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı salonunda düzenlemiş olduğumuz törenle verildi

12 Ağustos 2016 Cuma günü gerçekleştirilen tören aday öğretmenlerimizden 3 öğretmenin 6 aylık süreç hakkında ki düşüncelerini paylaşmaları ile başladı. Ardından süreç içinde eğitimlerden ve sosyal aktivitelerden çekilmiş fotoğrafların yer aldığı video izlendi.

İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, yapmış olduğu konuşmada: “Öğretmenlik mesleğinin geniş ve anlamlı bir tarihi geleneği vardır. Bir meslek düşünün ki insanı eğitmekte, ona şekil vermekte, en güzel ilmi ve ahlaki davranışları kazandırmakta ve sonuç olarak toplumu  geleceği etkilemektedir. Böyle bir meslek de en değerli, en kutsal ve peygamber mesleği olarak nitelendirilmektedir.

Bizler Milli Eğitim Bakanlığı olarak geleceğin inşasında bu kutsal mesleğin önemini kavrayan siz öğretmenlerin ne kadar önemli bir görev üstlendiğinizin bilincindeyiz. Bu yüzden “İnsan, insanın gölgesinde; öğretmen de öğretmenin gölgesinde yetişir.” Deyip bu süreci başlattık.

Aday öğretmenlere sertifikaları verildi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bildiğiniz üzere aday öğretmenlik süreci; gözlem, uygulama ve hizmet içi eğitim ana başlıklarından oluşuyor. Sizler bu sürecin gözlem, uygulama ve bugün itibariyle de hizmet içi eğitim bölümünü tamamladınız. Geçen altı ay zarfında meslekte tecrübeli bir öğretmenin yanında ve onun nezaretinde öğretmenlik mesleğinin inceliklerini gözlemleme imkânı elde ettiniz. Eğitim öğretim sürecini bizzat yaşayarak eğitim bürokrasinin işleyişine katılarak öğrendiniz. Bir yandan meslek hayatınızda sizlere rehber olacak bilgileri ihtiva eden kitapları okuyarak ve aynı nitelikteki filmleri izleyerek hazır bulunuşluk düzeyinizi yükseltiniz. Hizmetiçi eğitim kapsamında alanında uzman eğitimcilerden çeşitli başlıklar altında seminerler aldınız.

Aday öğretmenlere sertifikaları verildi (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu sıcak yaz günlerinde bizleri kırmayıp gelen Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim görevlilerine, Edirne İl Milli Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İl Milli Eğitimde görevli öğretmenlerimize aday öğretmenlerimizi yetiştirme sürecindeki katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Bizler Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlerin sağlıklı ve verimli bir oryantasyon süreci geçirip öz güvenleri, öz saygıları  yüksek ve daha donanımlı olarak meslek hayatınıza başlamanıza imkan sağlamaya çalıştık.  Geleceğin ışığı olan siz öğretmenlerden de eğitim kalitesinin artırılması ve ideal bir toplum olabilme adına büyük fedakârlık beklemekteyiz.

Aday öğretmenlere sertifikaları verildi (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün: “Öğretmenler! Yeni nesli, Cumhuriyet’in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özveriniz derecesiyle uygun olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli, bu kalite ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir. Sizlerin, seçkin görevinizin yerine getirilmesine büyük özveriyle varlığınızı vereceğinize hiç şüphe etmem.” sözlerini aklınızdan hiç çıkarmayınız.15 Temmuz darbe girişiminde yaşadığımız dehşeti bir daha yaşamamak adına sizlere çok büyük görevler düşüyor.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın ifadesiyle:”Tek Millet,Tek Bayrak,Tek Vatan,Tek Türkiye” olma yolunda büyük bir azim ve büyük bir kararlılıkla sizlere emanet edilen vatan evlatlarını en iyi şekilde, milli ve manevi değerlerle mücehhez olarak yetiştireceksiniz.

Ülkemizin istikbalini inşa etmekte üstleneceğiniz görevlerinizde şimdiden muvaffakiyetler diliyorum. Yolunuz açık olsun.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan konuşmasının ardından aday öğretmenlere seminer belgelerini verdi.

Tören, aday öğretmenlerinden oluşan koronun mini konserinin ardından sona erdi.

 

 103 total views,  2 views today

Next Post

Roman öğrencilere eğitim veren “denizyıldızı” projesi

                Edirne Belediyesi tarafından geliştirilen Deniz Yıldızı projesi ile roman öğrencilere Türkçe ve yabancı dil öğretimi yapılıyor. Çavuşbey Mahallesi Mehmet paşa Çıkmaz Sokak No-7 Vilayet Pasajı denilen yerde faaliyetini sürdüren Trakya Romanları Eğitim Geliştirme Kültür Araştırma Derneğinde öğrencilere Türkçe ve yabancı dil eğitimi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp