ADAYLAR ISINMA TURUNDA

admin

Mahalli seçim yaklaştıkça belediye başkanlığı için aday olmayı tasarlayanlar kulis faaliyetlerini sürdürüyor. Bazı partililer de aday olmayı istedikleri kimselerle temaslarıma başladı.
Burada değineceğim İktidar partisinden Edirne Belediye Başkan aday adayı olması için teklifler alan Edirneli bir işadamı.
Bu işadamı kendi işini yenmiş. Bugüne kadar her zaman toplumun farklı kesimleri ile iç içe olmuş onlarla diyalogu iyi olan bir işveren. Mesleği gereği de toplumun nabzını iyi ölçme yeteneği var.
Bu işadamımıza mahalli seçimlerin ufukta görünmesi üzerine toplumun farklı kesimlerinden, İktidar partisinden Edirne Belediye Başkanı olması yönünde talepler gelmiş.
Kendisi ile bu konuyu konuştuğumuzda projelerini şöyle aktardı “ Ben bir işadamıyım öyle sağdan soldan gelen sözlerle dolmuşu gelmem. Yoğurdu üfleyerek yeme alışkanlığım var. Ben hesabımı kitabımı yapar ona göre bu işe bu göreve ben de talibim derim.
Benim şu anda Edirne konusunda hazır projelerim var. Bunlar öyle laf olsun diye söylenen projeler değil. Edirne’de ses getirecek gerçekten ihtiyaç olan projeler, bugüne kadar el atılmayan ihmal edilen projeler.
Benin her kesimden arkadaşlarım var. Gerek kendi çabalarımla gerekse çevremden edindiğim izlenimlerle Edirne’de mahalli yönetimin eksik sorunlarını detayları ile biliyorum.
Aslına bakılırsa belediye başkanları her zaman parti gözetmeksizin hizmet vermeli. Halkımızca da sık olarak dile getirilen Edirne’miz de kentin çehresini değiştirecek laf değil iş üretebilecek bir belediye başkanına acil olarak ihtiyaç var.
Mahalli yöneticilerin iktidar değil muhalefet partilerinden olması kentimize hizmeti aksattığı kanısındayım. Onun için arkasına iktidar gücünü alabilecek sosyal yapısı ile Edirne’de her kesimden insan ile temas kurabilen iyi ilişkiler içinde olan bir yapıda belediye başkanı olmasında büyük yarar bulunuyor.
Kentimizin şanına layık hizmet aldığı kanısında değilim. Bunu kentin sorunları ile ilgilenen herkes biliyor. Kentimizin altyapı sorunu otopark sorunu bir türlü çözümlenemiyor.
Edirne’nin konumu çağdaş insan profili ve tarihi imkânları gereği büyük avantajlara sahip.
Kırkpınar gibi önemli bir organizasyonun yapıldığı yerin merkezi. Selimiye Camisi ile UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak tanıtılan Avrupa kapısında bir şehir.
Edirne için projeleri bulunan her kimse ortaya çıkıp projelerini halka anlatmalı. Palavralarla siyasi polemiklerle bu kentin sorunları çözümlenmez.
Benim projelerim hazır arkadaşlarıma ve bana bu görevi layık görenlere yapacağım hizmetleri anlatıyorum. Ben bu kenti daha iyi yöneteceğime inanıyorum. Bu görevi benden daha iyi yapabilecek adaylar çıkarsa bunları da desteklemeye hazırım.
Yalnız şunu belirtmek isterim. Bugüne kadar başarısızlığı tescil edilmiş, denenmiş. Dar kadrocu Edirne halkının tümünü kucaklamayacak kimselerin bu seçimde de tekrar denenmesi ile başarılı olacağı kanısında değilim.
Bu durumu iktidar partisi AK Partinin üst yönetimi yetkililerine de ilettim. Edirne’nin farklı bir beşeri yapısı ve siyasi anlayışı var dedim. Halkımız bu tavrını daha öncesi yapılan seçimlerde gösterdi. Edirneliler körü körüne siyaset yapmaz. İyi görev yapacağına inandıkları adaylara desteğini esirgemez. Yeter ki olandan daha iyi hizmet yapacağına inandıkları kadrolar bulunsun.
İktidar partisi adaylık konusunda hesabını çok iyi yapmak zorunda. Katı siyasi çizgilerini mahalli seçimlerde ön plana çıkarmamalı. Halkın yapısını yönetimde olanlardan bilgilenme yerine daha önceleri Rahşan Ecevit’in yaptığı gibi farklı kesimlerden insanların görüşlerini alarak belediye başkan adaylarını belirlemeli.
Aksi halde daha önceki seçimlerde olduğu gibi “ Küçük olsun bizden olsun” anlayışı ile hareket edilirse bu seçimde de eskisinden farklı sonuç alınmaz. Kasaca seçim kazanma hayal olur. Bakan’ın bulunduğu bir ilde bu seçimlerde başarısız sonuç alınmasının faturası çok ağır olur

 178 total views,  2 views today

Next Post

Edirne'de 4 Kilo Altın Ele Geçirildi

Edirne Kapıkule sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapmak isteyen bir yolcunun valizinde yapılan aramada kahve kutularına gizlenmiş çeyrek ve yarım olmak üzere çeşitli ebatlarda 405 bin TL değerinde 4 kilo 264 gram altın ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, Türkiye’ye giriş yapmak üzere Kapıkule sınır kapısına gelen otobüste bulunan yolcuların bagajları şüphe […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp