ADD “Hilmioğlu serbest bırakılmalı”

admin

Edirne Atatürkçü Derneği’nde yapılan toplantıda, hasta olan Prof Dr Fatih Hilmioğlu’nun derhal serbest bırakılması istendi. ADD’de bir konuşma yapan Edirne ADD Şube Başkanı Ahmet Yürük, şunları kaydetti; “ Daha önce Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü ve ADD Genel yönetim Kurulu üyelerinden olan Prof Dr.Fatih Hilmioğlu, çalışmaları ile bilim dünyasına önemli katkılar yapmış, rektörü olduğu Üniversiteyi Türkiye’nin sayılı bilim yuvalarından biri haline getirmiş bir bilim insanıdır.

add açıklama-edirne (1)

17 Nisan 2009 tutuklanan Fatih Hilmioğlu 4 Haziran 2009 da cezaevinde hastalanarak hastaneye kaldırıldı. Yüz felci ile karaciğer fonksiyonlarında ciddi ve hayati tehlikeler oluşmasına rağmen, tahliye talepleri ret edildi. Bu süre zarfında trafik kazasında oğlunu yitiren Hilmioğlu’nun hem sağlık hem de psikolojik durumu daha da kötüleşti ve son sağlık raporlarına göre, karaciğerinde üçüncü bir kanser modülü bulundu. Sahte delillerle yargılamalar yapan ve uzun tutukluluk süresini cezaya dönüştüren adalet sistemi İlhan Selçuk,Türkan Saylan,Uçkun Geray,Kuddusi Okkır gibiurtseverlerin ölümlerini hızlandırmıştır.

add açıklama-edirne

YURTSEVER İNSANLAR TUTUKLANDI

Gerçek teröristler Habur’da törenlerle karşılanıp serbest bırakılırken, Atatürkçü bilim adamlarını,siyasetçileri,gazetecileri ve subayları tutuklayan yargı, bugün Türkiye’nin tartışma konusu haline gelmiştir. Kuvvetler ayrılığı ilkesi çerçevesinde yargı bağımsızlığını ve yargıç güvencesini sağlayan toplumun yargıya güvenini yeniden oluşturmaya yönelik yasal değişiklikler yapmak gerekirken, siyasi iktidarın ( paralel yapılanma) adını verdiği yasa dışı oluşumu tasfiye etmek amacıyla yargıyı daha da siyasallaştıracak adımlar atması kabullenilemez. Siyasi iktidar bugün gerek HSYK değişiklik tasarısı ile gerekse Anayasa değişiklik önerisiyle yürütmenin yargı üzerindeki baskısını daha da arttırmak istemekte,yargıyı tamamen bağımlı hale getirmeye çalışmaktadır.

Bu kapsamda Ergenekon, Balyoz, ve diğer düzmece iddialarla açılan davalarda gözaltı uzun tutukluluk süreleri gibi hukuk dışı vicdana ve insan haklarına sığmayan uygulamaların acilen son bulmasını Fatih Hilmioğlu başta olmak üzere, haksızlığa uğrayan tüm tutukluların bir an önce serbest bırakılmalarını istiyor ADD olarak Sayın Hilmioğlu ve diğer yurtseverlerin haklarını sonuna kadar savunacağımızı kamuoyuna açıklıyoruz.

kpk

 

 

 217 total views,  2 views today

Next Post

EDSYB ‘den Edirne Ajans'ın Yeni yerine Ziyaret

Edirne İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tuncay AYTIN ve Muhasip üye Durgut TOSUN ve Edirne esnaflarından Seçkin Ticaret sahibi Servet AY, Edirne Ajans Medya Grubunun yeni yerini ziyaret etti. Edirne Ajans sahiplerinden Necmi Engin ve Hakan AKKAN’ın hazır bulunduğu ziyarette Birlik Başkanı Tuncay AYTIN Edirne Ajans’ın yeni yerinin hayırlı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp