ADD’den İşyerlerinde kutlama

admin

Edirne ADD Şubesi  1 Mayıs işçinin, emekçinin, alın terinin ve çiftçinin bayramını işyerlerini ve tarlada, tarım arazilerinde ziyaret ederek kutladı. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet YÜRÜK, Başkan Yardımcısı Adem Saldıran, Sayman Yaşar VAREL, üye Ahmet ESER ile beraber Edirne Sanayi Sitesinde çalışan emekçi işçiler yerinde ziyaret ettiler.

ADD'den İşyerlerinde kutlama (3)

 

 

 

 

 

 

 

Tayakadın Köyü’nde atölyede çalışan işçiler ve tarım işçilerini tarlada ziyaret ederek 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladılar. Burada konuşan Başkan Yürük ;Atatürk’ün söylediği gibi “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarları kopmuş demektir.” Fakat işçiler mutlu olmadıklarını asgari ücretin düşük olması nedeniyle alın terinin karşılığını alamadıklarını söylediler. Tarım işçileri tarımdaki girdi fiyatının yüksekliği ve ürettikleri ürünün düşük fiyat ile satıldığını, emeklerinin karşılığını alamadıklarını söylediler.”dedi.

ADD'den İşyerlerinde kutlama (1)

 

 

 

 

 

ADD'den İşyerlerinde kutlama (2)

 127 total views,  2 views today

Next Post

Atatürk’ün yazısı neden değiştirildi

Edirne il özel idaresinin giriş kapısının yanındaki Atamızın anıtının altında daha önceki yıllarda Mustafa Kemal Atatürk’ün köylülere verdiği değeri içeren “ Köylü milletin Efendisidir”  sözleri yazıyordu. Atatürk’ün bu sözlerinin değiştirilmesine tepki gösteren vatandaşlar” Bakıyoruz,  Atamızın bu sözlerinin yer aldığı yere  bu kez Atatürk’ün  ne zaman söylediği belli olmayan “  Millete […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp