“ADIM ADIM 2023; İL İL ANADOLU” PROGRAMINDA İLK MEŞALE EDİRNE’DEN YANDI

admin

“ADIM ADIM 2023; İL İL ANADOLU” Temalı MHP iL Ziyaretleri kapsamında Edirne MHP iL Teşkilatının organize ettiği toplantıya MHP MYK Üyeleri Nur Tuğba Aktay, Ahmet Savaş Çolak, Burhan Çoşkun, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP istanbul Milletvekili Arzu Erdem, MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, MHP il Yönetimi, MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Tokluoğlu, Ülkü Ocakları Başkanı Ufuk ÇAPKUR, STK ve Oda Yöneticileri, Sendika Başkanları ve Yöneticileri, Muhtarlar, Edirne Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet İsmailoğlu, EDSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet AÇIKGÖZ, Türk Sağlık-Sen Edirne Şube Başkanı Alim Kanpolat, MHP İlçe Başkanları, ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıya ilgi büyük olunca davetlilere için ayrılan yerlere ek ilave masalar kondu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını MHP Edirne İl Başkan Zakir Tercan yaptı.

MHP BİRLİK VE KARDEŞLİK OCAĞIDIR”

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan yaptığı konuşmada; “Devletin vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaşa en yakın idari birimimiz olan muhtarlarımız bizlere mahallelerimiz ve köylerimizin gelişimi ve değişimi konusunda işbirliği ve çözüm sürecine ortaklık ederek kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde halkımıza ulaşmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Edirne ilimiz, ilçelerimiz, beldelirimiz ve köylerimizin fedakar ve cefakar çalışkan muhtarlarımızın gayretlerinden dolayı MHP ve Ülkücü caima olarak tebrik ediyoruz. Millet iradesi ve devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil eden muhtarlık fedakarlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir.

MHP olarak Muhtarların ve STK’ların daima yanında olduklarına vurgu yapan Tercan; “Sivil Toplum kurumlarımız ve muhtarlarımızın tercümanıyız. Biz onların umut ışığıyız. MHP Birlik ve kardeşlik ocağıdır. MHP Edirne’dir. Edirne halkının özü ve özetidir. Bu toplantıdan çıkan neticenin adı BİRLİK VE BERABERLİK’tir.

Daha sonra konuşan MYK Üyesi Ahmet Savaş Çolak yaptığı selâmlama konuşmasında Edirne’de olmaktan son derece mutlu olduğunu ifade ederek, “Odrin’i Edirne yapan, Osmanlı’ya 88 yıl başkentlik yapan Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Edirne’de olmaktan büyük bir şeref ve mutluluk duyuyorum.”dedi.


Ardından konuşan; MHP MYK Üyesi Nur Tuğba Aktay konuşmasında; “Sayın Liderimiz Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla , İL İL ANADOLU 2023 programında meşalemizi Edirne’den yakıyoruz. İnaşallah buradan yakacağımız meşalemiz tüm Anadolu’yu aydınlatacak.”dedi.


MHP istanbul Milletvekili Arzu Erdem yaptığı konuşmada; Cumhur ittifakının kuruluş sürecini hepiniz biliyorsunuz. Özellikle hain darbe girişimi gecesi sonrası Liderimiz ilk açıklamayı yapıp bizler koşulsuz, amasız, fakatsız özellikle darbe girişimi söz konusuysa devletimizin yanındayız ve her tür darbeye karşıyız.”dedi. O günden itibaren siyasi kısır çekişmelerin tamamı bir tarafta devamında da Cumhur ittifakının kurulması süreci var. Cumhur ittifakının kurulmasıyla birlikte özellikle vatanımızın milletimizin bekasının teminat altına alınması süreci başladı. Küresel çetelerin bir taraftan hain saldırıları, öte taraftan bu küresel çetelerin siyasi uzantıları ve ülke içerisinde yaptığı kirli çalışmalarla birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devletine öncelikle çok hain saldırılar yapıldı. Ama bunların karşısında hem aziz Türk Milleti, hem aynı zamanda bizler yani MHP’nin fertleri Cumhur ittifakı olarak dimdik ayakta durduk.
Cumhur ittifakı ile birlikte ülkemize kurulan tuzakları birer birer boşa çıkardık. Kimi zaman yeni saldırılar yapılsa da yine bunların karşısında Cumhur ittifakı ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli durdu.

Milli Hassasiyetlerimiz, Milli bekamız, vatanımızın milletimizin geleceği, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği, her birimizin atacağı adımlarla ve vereceği oylarla teminat altına alınacaktır. Türkiye Düşmanları tarafından kuşatılmaya çalışılsa da aziz Türk Milleti kadim bir devlettir. Bu açıdan gerekli cevabı her zaman için verecektir. Özellikle Türkiye’nin zafiyete düşmesini bekleyenlere karşı her birimizin atması gereken adımlar bellidir.

“EDİRNE İSTİKABALİMİZ VE İSTİKLALİMİZİN İLİDİR”

Bugün Edirne’deyiz. Edirne İstikbalimizin ve İstiklalimizin ilidir. Biliyoruz burası batıya bakıyor ama biz çift başlıklı kartal gibiyiz. Bir kısmımız doğuya bakar, bir tarafımız batıya bakar. Bizler lidermizin dediği gibi ne Şangay üçgenindeyiz, olmamız gereken yerdeyiz. Esas amaç Türkiye Cumhuriyeti devletinin güçlü varlığı ve güçlü Türkiye hedefine ulaşmaktır.
Bugün burada bulunan STK’lılara ve Muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Muhtarlarımız bizim için çok kıymetlidir. Muhtarlarımızı Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla gerekli kanun tekliflerini vererek desteklemeye devam ettik. 2002 yılında 97 lira alan muhtarlarımız bugüne geldiğimizde 2700 tl civarında bir ücret alıyorlar. SGK primleri kendileri tarafından ödenirken bunlar artık devlet eliyle ödenmeye başladı. Silah ruhsatı harçları vardı. Onları da kaldırdık. Yine aynı şekilde Tek tip muhtarlık kimlikleriniz çıktı. Bundan sonra yapılacak olan Tebligat sisteminde düzenleme yapmak ve şüpheli adres ile ilgili gerekli düzenlemelerin yapılması. Şüpheli adres çalışması da ilgili bakanlıkta şu anda yapılıyor. Siz tek tuşla artık şüpheli adresi görebileceksiniz. Tebligatlarla ilgili ise tebligat ücretlerini ödeyemediğinizi biliyoruz. Bu konuyla ilgili de MHP olarak gerekli teklifi verdik ve sonucu bekliyoruz.

Gazilerimiz ve şehit yakınlarımıza da selamlarımı sunuyorum. Onlarla ilgili de hassasiyetlerimizi anlatmaya gerek yok. Vatan toprakları üzerinde yaşayan her bir Türk evladı Gazilerimize ve şehit yakınlarımıza minnetini her zaman ortaya koyması gerekir. Bu vatan toprakları kolay kazanılmadı.”dedi.

Bizim iç Turizmde örnek aldığımız il Edirne’dir.”

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş yaptığı konuşmada; “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yılını kutladık. O yüzden şu anda bu ortamda bulunuyorsak, şu konuşmayı yapıyorsak, bu havayı soluyorsak, ismini bildiğimiz, bilmediğimiz binlerce şehit ve gazilerimizin sayesinde bir kere daha başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hepsine saygıyla, hürmetle anıyoruz. Bu vatan onların sayesinde ayakta kaldı. Bizim de bundan sonra yapacağımız şehitlerimize layık bir şekilde yaşamak ve memleketimizi daha ileriye hep beraber götürmektir. Bizim iç Turizmde örnek aldığımız il Edirne’dir. İstanbul ve Antalya’dan sonra Turizm’de en iyi yükseliş gösteren 3. il Edirne’dir. Yaklaşık olarak 5,5 milyon turist ağırlıyorsunuz. Anadolu şehirlerinin de örnek aldığı turizm açısından en önemli il Edirne’dir. Tarımda ve hayvancılıkta yaptıklarınız ortada. Bazı sıkıntılarımız olabilir. Mesela Keşan-Enez Karayolunda bir sıkıntımız var. Hızlı trenle ilgili beklentiniz var. O da devam ediyor. Köylerimizde veya ilçelerimizde problemler olabilir ama bizler dışarıdan Edirne’ye baktığımız zaman Edirne örnek aldığımız illerden biridir.”dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı mhp-edirne-9.jpg


MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş yaptığı konuşmada; “Siyaset gelip konuşup gitmekle olmuyor. Gelip, Konuşup, dinleyip, dinlediklerini yerine getirmekle siyaset oluyor. Siyaset vatandaşın istek, talep ve arzularını yerine getirmek için yapılır.”dedi.


Daha sonra konuşan Muhtarla Derneği Başkanı İrfan Tasmalı; “Bugün bizleri burada bir hareketin içinde başlangıç noktası olarak görmek ve bizi buraya davet etmek bize mutluluk vermiştir. Az önce sayın vekillerimiz bizim dertlerimizi kısa ve öz olarak anlattılar. Elbette dertlerimiz çok. Olacak tabi. Ama dertler çözüldükçe mutluluk getirir. Bu mutluluğu getirebilmek için bizim muhtarlarınız dertleri doğru , öz şekilde belirli mercilere iletmemiz lazım. İlettiğimiz zaman bunun çözümünü gördükçe muhtarlarımız ve diğer kesimler mutlu olacaktır “dedi.


“ADIM ADIM 2023; İL İL ANADOLU” programı kapsamında MHP Kurmayları Edirne’de esnaf ziyaretinde bulundu.

MHP Lideri Devlet BAHÇELİ’nin talimatlarıyla “Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” temalı il ziyaretleri kapsamında Edirne’de bulunan MHP İstanbul Milletvekili Arzu ERDEM, MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent KARATAŞ, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ Edirne Ülkü Ocaklarını ziyaret etti.

 937 total views,  10 views today

Next Post

Baldız sorusuna Rektörden dikkat çeken cevap: "Allahtan korkmayanlar için yaşasın cehennem"

Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu’na sosyal medyadan sorulan Baldız sorusu Rektörden aldıkları cevapla Türkiye gündemine oturdu. Ankara kuşu hesabından Rektör Tabakoğlu’na “Hocam rektörü olduğunuz Trakya Üniversitesi’nde baldızınıza kadro açmışsınız 😂 @ErhanTabakoluÖzel değilse sebebini öğrenebilir miyiz? Sorusu üzerine Rektör Tabakoğlu verdiği cevapla gündeme damgasını vurdu. Tabakoğlu verdiği cevapta, “Aile ve Sosyal […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp