Adli yıl törenle açıldı

admin

Adli yıl törenle açıldı (1)

 

 

 

 

 

 

Adli yılın açılışı nedeniyle Atatürk Anıtı önünde bir tören yapıldı. Buradaki töreneCumhuriyet Başsavcısı Muhammed Savran,Adli Yargı-Adalet Komisyonu Başkanı Tayyip Özdurmaz,Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Çağlar Işık İdare Mahkemesi Başkanı Fatma Alp,Vergi Mahkemesi Başkanı Yaşar Erdem ,Edirne Barosu Başkanı Özgür Yıldırım ve Baro Üyeleri, Hakimler, Cumhuriyet Savcıları, Avukatlar, Noterler katıldı. Anıta çelenk konulması, saygı duruşu ve Edirne Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşının okunması ile devam eden törende daha sonra söz alan Edirne Barosu Başkanı Av. Özgür Yıldırım, şunları kaydetti, “ Bugün, söyleyeceğimiz çok söz, yapacağımız çok eleştiri, edeceğimiz çok sitem var.

Adli yıl törenle açıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

YAPACAĞIMIZ ELEŞTİRİLERİ SAKLI TUTUYORUZ

Ancak, milli birlik ve beraberliğe her şeyden çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, söyleyeceğimiz sözleri, yapacağımız eleştirileri ve edeceğimiz sitemleri saklı tutuyoruz. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve mensubu olmaktan şeref duyduğumuz Büyük Türk Milleti’ne başsağlığı diliyoruz. Bu vesile ile terörün kol gezdiği bölgelerde görev yapan ve adalet dağıtmaya çalışan yargı görevlilerine saygılarımızı sunuyoruz.

Adli yıl törenle açıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Meslektaşlarımıza ve mesleğimize yapılan saldırılar karşısında dimdik durmaya devam edeceğimizin, eğilmeyeceğimizin, bükülmeyeceğimizin, susmayacağımızın ve susturulamayacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Adalet hızlı bir şekilde tecelli etmeli, yargı siyasallaşmamalıdır. Yargı bağımsız olmalı, hukukun üstünlüğü egemen kılınmalıdır. Toplumun adalete olan güven duygusu sarsılmamalıdır.

Vatanımızın ve Milletimizin bölünmez bütünlüğüne kast eden hainlerin, yeni adli yılda Yüce Türk Adaletine hesap vermeleri dileğiyle adli yılın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağını tüm dünyaya haykırıyoruz.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Adli yıl törenle açıldı (4)

 145 total views,  2 views today

Next Post

Dünya Barış günü

       Herkesin özlem duyduğu, dünyada insanların huzur içinde yaşaması için en önemli iki heceli sözcük ( BARIŞ).             Bu uğurda bugüne kadar ne canlar feda edildi. Uzağa gitmeye gerek yok, şu anda ülkemizin bir bölgesi ve çevremizdeki ülkeler barış özlemi içinde. Fakat bir türlü barış sağlanamıyor.  Ülkelerin birbiri ile savaşmasından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp