Adnan Oktar Edirne F Tipi Cezaevinde

admin

Türkiye’nin yakından takip ettiği ve gündeme bomba gibi düşen Adnan Oktar ve kamuoyunda kedicikler adıyla tanınan kadınlara yapılan operasyon’da göz altına alınarak sorgusu yapıldıktan sonra tutuklanan Adnan Oktar Edirne F Tipi Kapalı cezaevine sevk edildi.

Silivri Cezaevinden Edirne F Tipi Kapalı cezaevine sevk edilen Oktar’ın geçtiğimiz Cumartesi günü saat: 16.00 sularında Cezaevi nakil aracıyla Edirne’ye getirildiği ve sağlık kontrolünden geçtikten sonra F Tipi cezaevinde tek başına gözlem odasında tutulduğu açılandı. Güvenlik kameralarıyla takip edilen ve sürekli kayıt altında alınan Oktar’ın Gözlem odasında ne kadar kalacağına İdari Gözlem Kurulu’nun karar vereceği belirlendi.

Adnan Oktar’ın  konulduğu F Tipi Cezaevinde, HDP Eski Eş başkanı Selahattin Demirtaş, Eski Milletvekili Abullah Zeydan  da bulunuyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavclığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, Çocukların cinsel istismarı, Cinsel saldırı, Reşit olmayanla cinsel ilişki, Çocuğun kaçırılması veya alıkonulması, Cinsel taciz, Şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, tehdit, cebir, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, Terörle Mücadele Kanunu’na muhalefet, İftira, Halkı askerlikten soğutma, Hakaret, Suç uydurma, Yalan tanıklık, Nitelikli dolandırıcılık, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet, Vergi Usul Kanunu’na muhalefet, Rüşvet, Eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, Eziyet, Suçtan kaynaklı mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğinin ihlali, Kişisel verilerin kaydedilmesi, Siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’a muhalefet  suçlamalarıyla aralarında Adnan Oktar ve kamuoyunda kedicikler olarak bilinen kadınların da bulunduğu 168 kişi tutuklanmıştı.

Bunun üzerine haklarında gözaltı kararı verilen 106’sı kadın 235 şüphelinin yakalanması için İstanbul’da 22 ilçedeki 115 adres, Ankara’da 2 ilçedeki 3 adres, Muğla ve Antalya’da birer adres olmak üzere 120 adrese operasyon düzenlemiş ve Adnan Oktar’la birlikte adı geçen şüpheliler göz altına alınmıştı.

2 güvenlik odası, 127 monitör 170 güvenlik kamerası

Operasyon düzenlenen villadaki 2 güvenlik odasında 127 monitör bulunduğu ve bu monitörlere bağlı 170 güvenlik kamerasıyla dış ve iç hareketliliğin anlık takip edildiği ortaya çıkmıştı.

 

 115 total views,  2 views today

Next Post

Ağa Seyfettin Selim 722 bin lirayı tek seferde ödedi.

658’inci Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, ağalık bedeli olan 722’bin liranın tamamını tek seferde Edirne Belediyesi’ne ödedi. Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 657’ncisi gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde 658’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası yeniden Seyfettin Selim seçilmişti.  Ağalık ihalesine tek başına giren Kırkpınar’ın 2 altın kemerli tek ağası Seyfettin Selim, 722 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp