Adnan Vural Muhtarlarla 2017’yi değerlendirdi

admin

Keşan Özel İdare binasında muhtarlarla bir araya gelen AK Parti Edirne İl Genel Meclis Üyesi Adnan Vural, 2017 yılını değerlendirip onların sorunlarını dinledi. Burada Edirne Ajans Gazetesi’ne açıklama yapan Vural; “2017 Yılında olduğu gibi 2018 yılında da bölgeye hizmetlerimiz tüm hızıyla devam edecek. Geçtiğimiz Kasım ayında 2018 yılı bütçesini yaptık. Biz Keşan İl Genel Meclisi olarak 80 Milyonluk bütçeden en fazla yatırım Keşan’a olacak. Bu arada biz de denetim komisyonuna seçildik. Bizi çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz. Gerek yollar, gerek tarımsal hizmetler olsun, alt yapı, üst yapı bunların hepsini yapmaya devam edeceğiz. Önümüzde Bütün şehir olayı var. Büyük bir ihtimalle Bütün şehir olacağız. 2018 yılında Keşan’a ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağız. Çünkü, Artık bu İl Genel Meclisi’nin son dönemi olacak gibi görünüyor. Bu arada köylerimizde kanalizasyon sorunu olarak bir tek Sazlıdere var. Onu da 2018 yılında ek bütçeyle çözeceğiz. Böylece Keşan’ın alt yapısı tamamen bitmiş olacak. Bazı köylerimizde yol sorunu olduğunu biliyoruz. Onları da bu yıl içerisinde çözeceğiz. 2018 yılı bizim Keşan’da yol yılı olacak. Bunu daha önce de dile getirmiştim. Bütçe’nin % 20’si Keşan’a ayrıldı. 2018 yılı içinde bütün eksikleri gidermeye çalışacağız.

Peşin para çalışan köylünün olmadığına vurgu yapan  Eski Dernek Başkanı ve Gökçetepe Muhtarı Abdullah Kemik; Başta Cumhurbaşkanımızın bize gönderdiği nimetleri ben ve diğer muhtar arkadaşlarım fazlasıyla alanlardanız. Ağlaşacak bir düzen yok. Muhtarların özlük halklarına gelecek olursak , bundan 2 sene önce Sayın Eski Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’na şunu söylemiştim; “ Sayın Bakanım Muhtarların hak ettiği bir şey var. Yurt dışına çıkıp oradaki yenilikleri görmemiz lazım. Yurt dışından bir şey kapmak istiyoruz. Onun için Muhtarların Yeşil pasaportu olmalıdır.Önceki  gün de Muhtarlar toplantısında Cumhurbaşkanımız açıladı. Dünya turu yapacağız. 350 EURO’ya, diğerini devlet karşılayacak. Bizim Cumhurbaşkanımızla, Muhtarların ve halkın arasındaki diyaloğu kuracak olanların artık dikkatli olması lazım. Aramıza duvar örenler var. Cumhurbaşkanımıza farklı , halka farklı söyleyenler var. Sayın Cumhurbaşkanımızı izlediğimiz ve sürekli takip ettiğimiz için onun fikirlerini kaptık. Ama inan insanlar kaptı. Cumhurbaşkanımızın kıymetini çok iyi bilmeliyiz” dedi.

            Keşan Kozköy Muhtarı Kadir Uzun yaptığı konuşmada; Bizim merak ettiğimiz 2018’de Bütün şehir olayının netliğini öğrenmek istiyoruz. Bütün muhtarlarımız da bunu merak ediyoruz. Köyümüzde eksik ve sorunlar bitmez ama İl Genel Meclis Başkanımız ve Özel İdare Müdürümüz bize yardımcı oluyor. Köyümüze parke taş döşemesi yapıldı. Yolumuz asfaltlandı. 2017 yılında köyümüze hizmet geldi.Devletimize teşekkür ediyorum dedi.

 

            1994 yılında muhtarlık görevine başlayan ve hala devam eden Keşan Akkoca Muhtarı, Emrullah Meriç, 2017 yılında tohum peşin para, gübre peşin para, ilaç peşin para ve tarla sürümü peşin parayla oldu. Biz 20 sene önce 1 ton buğday çıkaramıyorduk Şimdi 100 ton çıkarıyoruz. 100 tonu da peşin parayla alıyoruz. Daha önce 5-6 taksitte buğday ve ayçiçeği ödeniyordu. Allah devletimizden, Büyük Reisten, Başbakanımızdan, AK Partiden razı olsun. Eğer bir şey öğrenmek istiyorlarsa ben 20 sene önce aç büyüyordum. Şimdi şükürler olsun karnımız doyuyor. Çocuklarımız okudu öğretmen çıktı. Şimdi torunlarımız okuyor ve büyüyor. Evde Bakım hizmeti oluyor. Hastalanan evinde tedavi görüyor. Bu devlet daha ne yapsın. Hayal edemiyorduk böyle bir dünyayı. Ama anlaya bilene. İl Genel Meclis üyelerimiz, ilçe başkanlarımız her zamankinden daha fazla çalışıyor ve bölgemize hizmet getiriyor.” Dedi.

dav

 382 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Akademi’de demokrasi dersi

Edirne Akademi Hocası İletişim Sosyoloğu Doç. Dr. Serdar Taşçı, Edirne Akademi öğrencileriyle ‘Demokrasi’ dersinde buluştu. Taşçı, demokrasinin tarihsel süreci hakkında bilgi verdi, demokrasinin özelliklerini akademi öğrencileriyle paylaştı. Bir süre önce Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan Edirne Akademi çeşitli konularda düzenlenen derslere, atölye çalışmalarına ve eğitimlere hız kesmeden devam ediyor. Edirne’ye adeta […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp