AFAD Ekipleri Mahsur Kalan Köpekleri Besledi

admin

Bölgemizde yaşanan su taşkınları olmak üzere her türlü afetlerde vatandaşın can ve mal güvenliğine zarar gelmemesi için üstün bir mücadele sergileyen İlimizin gururu AFAD, kimsesiz hayvanları da unutmadı.  Taşkınlarda yaşam mücadelesi veren ve oluşan adacıklarda mahsur kalan kimsesiz köpeklerin yardımına Edirne AFAD ekipleri yetişti. Her zaman 7/24 görevde olan AFAD’ın özellikle taşkınlarda gösterdiği çalışma bölge halkı tarafından büyük takdir topladı.  

Edirne ve çevresinde etkili olan sağanak yağışların ardından debileri artan Meriç ve Tunca nehirleri yataklarından çıkarak taşkınları neden oldu.  Taşkınlar nedeniyle oluşan adalarda kalan köpeklere Edirne Valiliği AFAD ekipleri tarafından yiyecek verildi.

Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri Meriç ve Tunca nehirlerinde yaşanan taşkınlarla birliklerle teyakkuza geçti. 24 saat nehir kenarında nöbet tutan ekipler ihbarları zamanında değerlendirerek birçok vatandaşı ve hayvanı kurtarırken, adalarda toplanan köpeklere ise aç kalmamaları için mama ve yiyecek ulaştırıyor. AFAD ekipleri botlarla Meriç Nehri Süvari Köprüsü civarında oluşan adalara ulaşarak buradaki köpeklere mama ve yiyecek götürdü.

Yağışların durmasının ardından nehirlerdeki su seviyesi düşmeye başladı. Meriç Nehri’nin debisi bin 342 metreküp/saniyeye, Tunca Nehri’nin seviyesi ise 262 metreküp/ saniyeye düştü.  Taşkınlar nedeniyle Sarayiçi bölgesi ile Tunca Köprüsü ulaşıma kapalı bulunuyor.

 90 total views,  2 views today

Next Post

Üyelerden, Özay Öztürk ve ekibine yeni Dönem için Tam destek, Tam Yetki

30 Mayıs 2013’te üyelerin büyük desteği ile göreve gelen ETB Başkanı Özay Öztürk ve ekibi görevde olduğu süre içerisinde, Bölgede bulunan tüm Odalar, STK ve Siyasi parti temsilcileri ile uyum içerisinde çalışarak kısa sürede ilimizin Örnek gösterilen kurumları arasında yerini aldı. Bugüne kadar yapılan hizmetleri, büyük bir takdirle karşılayan üyeler, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp