Ağa Ahmet Çetin “Kalan parayı 25 Ekim’e kadar ödeyeceğim”

admin

657.Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, 650 yıllık Tarihi Kırkpınar yağlı Güreşlerine ağalık yapmanın büyük bir mutluluk olduğunu ifade ederek, 70 milyonun önünde, tüm Türkiye’nin ve Edirne’lilerin desteği ile Ağalık ihalesini aldığını ifade ederek Ağalık parasının kalan miktarının tamamını Edirne Belediyesi’ne 25 Ekim 2017 tarihine kadar ödeyeceğini ifade etti.

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Edirne için gece gündüz demeden çalıştığını, Edirnelilerin böyle bir Belediye başkanının kıymetini iyi bilmelerinin gerektiğini söyleyen ÇETİN, sözlerine şöyle devam etti; “Belediye Başkanımız Recep Gürkan da Edirne için bir şeyler yapamaya çalışıyor. Biz de kendisini bu güzel çalışmalarından dolayı takdir ediyoruz. Sadece biz değil bütün Edirne yaptığı çalışmaları görüyor. Başkan yapabileceğini gücünün üzerinde yapıyor. Aslında başkan olmadan da hükümet kaynakları Edirne’ye akmalı. Bakın Kırkpınar Yağlı güreşlerine destek alamadık. Gidin diğer illerde yapılan güreşlere bakın devletin birçok kurumu sponsor oluyor, maddi olarak destek veriyor. TRT canlı yayın yapıyor. Hani bizim Kırkpınar Güreşlerimize, Ata sporumuza niye bu destek yapılmıyor. Burada bir yanlışlık var. Burası Serhad Şehri. Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzü. Bu yüzü büyütürsek Türkiye büyür. Ama gümrükten  çıkan bir adam Edirne’yi köy gibi görmeye devam ederse Türkiye’ye baktığı göz değişmeyecektir. Bunu da devlet yetkililerinin görmesi lazım. Çözüm devletin kendisinde. Recep Gürkan Halkın seçtiği bir belediye başkanıdır. Yetkisini, gücünü, olanı belli bir yere kadar kullanabiliyor. En basiti Kırkpınar’a gelen paraya bakıyorum. Yok. Başka güreşlere bakıyorum arada uçurumlar  var. Oysa Kırkpınar Osmanlı’dan gelen tek bir gelenektir. Güreşin Kabesi dediğimiz yerde Güreşin kabesini çoğaltamıyoruz. Okulunu yapamıyoruz.  Neden Bütçeniz yetmiyor. Destek yok çünkü. Osmanlı Çin seddine kadar, Viyana kapılarına kadar gitmiş. Biz niye Güreşin reklamını Viyana kapılarına kadar gidip yapmıyoruz.

 

“KALAN PARAYI BU AYIN 25’ine Kadar Ödeyeceğim”

Benim para ile işim olmaz. Biz hizmet için çalışıyoruz. Benim isteklerim karşılanmadı. Ağalık köşkü dedik, Vip Geçiş dedik, Ağalık Plakası dedik, olmadı. Bunların hiçbirisi gerçekleşmedi. Kırkpınar Ağalığının altı boş. Bunu doldurmak lazım. Ben bu isteklerimi kendi adıma değil. T.C. Kırkpınar Ağası olarak istiyorum. Ben bütün bunlara rağmen Kalan paranın tamamını bu ayın 25’ine kadar ödeyeceğim” dedi.

 177 total views,  2 views today

Next Post

Bircan “Her hafta mazota, benzine, otogaza zam geliyor”

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan yaptığı yazılı açıklamada, Hükumetin israf ettiği paralar yüzünden ülkeyi döndüremeyecek hale geldiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti, “Olağanüstü halle KHK’lar ile ülkeyi yönetmeye çalışan bir iktidar var. Yönetmeyi beceremediği için OHAL’i kaldıramıyor. İnsanların Anayasal haklarını yok sayıyor. KHK’lar ile Meclisi yok sayıyor. Bu Meclis […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp