Ağa Çetin DEN TV’de Kırkpınar’ı konuştu

admin

657.Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin DEN TV’de katıldığı, Özcan Başgül’ün sunduğu “ATA SPORUMUZ GÜREŞ” programında önemli açıklamalar yaptı. DEN TV’nin İzmir stüdyolarında Canlı yayına katılan Ağa Çetin, Mehmetçik’e destek için Edirne’de yapılan yürüyüş hakkında açıklama yaparak, “Biz manevi duygularımızı ve Mehmetçiğimize olan desteğimizi gösterebilmek için böyle bir yürüyüş yaptık. Çok ta iyi oldu. O gün Edirne tek yürek oldu. Mehmetçiğe destek verdi. 9 Şubat Cuma günü cuma namazından sonra Selimiye camiinde cuma namazımızı kıldık, dualarımızı ettik ve binlerce kişiyle ellerimizde Türk bayraklarımızla Edirne Askerlik Şubesine doğru yürüdük ve “Vatanımız için her dakika göreve hazırız” mesajını verdik.Bizde geri gitmek yok, hep ileri gitmek var. O yüzden AFRİN’i almadan oradan çıkmayacağız. Biz Afrin’i topraklarımıza katmıyoruz. Oradaki halkın refahı, mutluluğu için mücadele ediyoruz. ” dedi.

Ahmet Çetin, Türk Bayrağımızın ve toprağımızın olduğu her yerdedir.  Malatyalı’yım ama ben doğduğum yerde değil doyduğum yerde çalışıyorum. Kırkpınar’ın özünden şaşılmaması lazım. Meydan okunacak sa günlerce  sürmeli güreş. Bakın ben aylardır konuşuyorum. Ağalın ve Kırkpınar’ın altı boş. Plakasından, VIP, Ağa Konağından bahsediyorum. Ama kimse dinlemiyor. Sadece adına Kırkpınar diyorlar. Altını boşaltmışlar. Bana sadece Kıyafetini giyeceksin, Ankara’ya gideceksin, Bakanlar huzurunda duracaksın modunda bakıyorlar. Bakın Türkiye’de sadece 1 tane Kırkpınar ağası var. Buna da sahip çıkacaksınız. Ben gücüm yettiği kadar sahip çıkmaya çalışıyorum. Edirne Belediyesi elinden geldiği kadar gerekeni yapıyor ama yeterli değil. Spor Bakanlığı’nın, Güreş Federasyonu’nun ve Kültür Bakanlığı’nın Kırkpınar güreşlerine el atması lazım. Osmanlı’dan kalan tek geleneğimiz Kırkpınar Güreşlerini en iyi şekilde yaşatmamız lazım.

Birçok STK Temsilcisinin  izlediği Canlı yayın programında konuşan Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin 2,5-3 güne sığdırılmaması gerektiğini vurguladı.

 

 88 total views,  2 views today

Next Post

İl Millî Eğitim Müdüründen Özel Edirne Bahçeşehir Okulları Robotrak Takımına Moral Ziyareti

İl Millî Eğitim Müdürü  Hakan Cırıt, Özel Edirne Bahçeşehir Okullarına giderek 10-11 Mart 2018 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek olan 2017-2018 Fırst Lego League (FLL) 14. Türkiye Turnuvalarında ilimizi temsil edecek olan Özel Edirne Bahçeşehir Okulları Robotrak Takımı öğretmen ve öğrencilerine moral ziyareti gerçekleştirdi. Yapılacak turnuva öncesi Robotrak Takımına başarılar dileyen İl […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp