Ağa, Edirne’nin sorunları için Ankara’ya Mektup yazdı

admin

657.Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, Edirne’nin sorunları ile ilgili Ankara’ya mektup yazıp gönderdi. Kırkpınar Ağası Ahmet çetin, Edirne’nin sorunlarını anlatan yazılı mektubu, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve tüm Bakanlara gönderdi. Gazetemize açıklama yapan Ahmet Çetin; Edirne’nin kanayan yarasını, sorunlarını, birkaç dokunuşla ekonomiye can katacak çözümleri aktaran bir yazı yazdığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “ İlimizde 50.000 adet icra dosyası var.

Ayrıca 25.000 ‘ni T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olan iş verene ait aktif icra dosyası yine bu minvalde ödenemeyen kooperatif borçları, kredi ve kredi kartı borçları ile halk kıskaç altına girmiş olduğundan şehrin yaşam kriterleri günden güne düşmektedir. Ben Edirne için dertliyim. Ben Edirne sevdalısıyım. Bu sorunları çözmemiz lazım. İnsanları rahatlamamız lazım. Edirne kan kaybediyor. İşte bu sorunları anlatan detaylı bir yazı yazarak Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve tüm Bakanlarımıza gönderdim. Ülkemizin Lideri Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve değerli bakanlarımız bu sorunlara kayıtsız kalmayacaktır. İnşallah en kısa zamanda Edirne olması gereken yere gelir” dedi.

Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin’in gönderdiği yazı şöyle;

 Sayın Cumhurbaşkanım;

Türkiye’nin medar-ı iftiharı serhat şehri Edirne’de; Osmanlı Kırkpınar Ağası olarak yaşamaktayım. Avrupa’ya bakan yüzü ile turizm potansiyelinin yüksek olduğu dört gümrük kapısına sahip olan serhat şehir Edirne üç nehri bulunmasına rağmen yıllardır nehirlerin temizlenerek halka kazandırıldığını görememek beni fazlasıyla üzmektedir. Yaşadığı şehri seven ve bu şehrin eksikliklerine üzüntüyle bakan bir Kırkpınar ağası olarak; Edirne’ye turistler tarafından yakıştırılan ”bitap şehir” tanımını acıyla seyretmekteyim.

Oysa ufak dokunuşlar ve küçük değişiklerle Edirne’nin gelişimi sağlanabilir. Turizm haricinde şehrin büyümesi ve gelişim süreci hızlandırılabilir. Burada ise en büyük engel Edirne’de koltuk sevdasına kapılmış bürokratların olmasıdır. İçler acısı vaziyeti görmezden gelip ”bana dokunmayan yılan bin yaşasın” mantığıyla şehre yapılan yatırımlara ket vurmaktadırlar.

Osmanlı geleneklerinin en eski kültür miraslarından birisi olan Kırkpınar Ağası konumunda şehri kalkındıracak birçok projemizin olduğunu belirtmek isteriz. Ancak şehrin bürokrasi kısmında yaşanan tıkanmalar halkı dahi vurma noktasına gelmiştir. Şu an 160.000 nüfusu olan Edirne’de icra dairesindeki dosya sayısı 50.000’i bulmuştur. Ayrıca 25.000 ‘ni T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olan iş verene ait aktif icra dosyası yine bu minvalde ödenemeyen kooperatif borçları, kredi ve kredi kartı borçları ile halk kıskaç altına girmiş olduğundan şehrin yaşam kriterleri günden güne düşmektedir.

Yapacağımız projelerle beraber hem istihdam hem de şehre gelir sağlayacağımız aşikâr. Bu dosya batağına düşmüş vaziyeti ortadan kaldırmak için her zaman daha iyi projeler üretmeye gayret ediyoruz. Fakat şehrin bürokratları yaptığımız projelere destek vermekten kaçıyorlar.

Osmanlı’nın 90 yıl başkentliğini yapmış, Selimiye Camii gibi bir esere sahip, Viyana kapılarından Çin Seddine kadar uzanmış Kırkpınar kültürünü yaşatan Edirne’miz bunu hak etmemektedir. Ben Osmanlı Kırkpınar Ağası olarak sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Edirne’nin sorunlarını görüşmek amacıyla randevu talep ediyorum.

 

                                                                                                   657.  Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin

 

 

 138 total views,  2 views today

Next Post

AKMEŞE "İktidara gelişimizin 15. Yılı kutlu olsun"

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas AKMEŞE yaptığı açıklamada; “14 Ağustos 2001 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan Milletin partisi Adalet ve Kalkınma Partisi,  1 yıl sonra 3 Kasım 2002’de yapılan erken genel seçimlerde, %35 oy oranı ile tek başına iktidar olmuştur. 15 yıldan bu yana girdiği her seçimde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp