Ağa noktayı koydu..! Ağa ile Başkan Arasına Kimse giremez

admin

657. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Gazetemize yaptığı açıklamada, Edirne belediyesinden talep ettiği bazı isteklerinin kendi adına değil Edirneliler adına olduğunu, Kamuoyunda da Sanki AĞA ile Belediye Başkanı arasında gerginlik varmış gibi kasıtlı olarak izlenim yaratılmaya çalışıldığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti, “ Ağalık ihalesini alırken 1 milyon 501 bin liraya aldım ama ne dedim. 1 milyon 522 bin olsun. Orada dedim ki Ağalık Edirne’nin dir. Ağalık Edirne’de kalacak. Yani Sende, bende herkes Edirne’nin Ağasıdır. Burada yaşayan, ben Edirneliyim diyen, Edirne’ye yatırım yapacağım diyen herkes ağadır.

Belediye Başkanı çok düzeyli ve hoş bir insandır.

Edirne Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan çok düzeyli ve hoş bir insandır. Kimse aramıza giremez. İşinin de eğli. Yiğidi öldürcen ama hakkını da vereceksin. Sayın başkan Edirne sevdalısı bir adamdır. Edirne’yi seven ve Edirne için elinden gelen her şeyi yapan bir adamdır. Bana da desteğini sonuna kadar veriyor zaten. Ama dediğim gibi Başkanı da aşan yerler var. Şunu söylemek istiyorum, Ben  parayı yatıracağım. Eğer bu isteklerim yerine gelmezse Ağalık yerine gitmeyeceğim. Kırkpınar’a gitmeyeceğim. Bunu çok net ifade ediyorum. Parayı yatıracağım. Altı dolmayan bir Ağalığı kullanmayacağım.  Altı dolmayan bir ağalığın AĞALIĞI olmaz. Plakan sahte ise Ağalık yine olmaz. Yok böyle bir şey.. Tutmuş birisi de sosyal medya da plaka gösteriyor. İşte plakan burada. Hadi be… Çakma plaka ile Ağalık olmaz.

 

 “AĞALIK KÖŞKÜNÜ ISRARLA İSTİYORUM”

Buradan şunun bilinmesini isterim. Ağalık köşkünü istiyorum ve istemeye de devam edeceğim. Gerekli olan her yere de bu konuyu bildireceğim. Ağalık köşkü şahsıma tapu istemedim. Birkaç gündür bana medyadan birileri saldırıp duruyor. Sarayiçinde bulunan Ağa köşkü ile ilgili. Benim nazarımda Ağalık köşkü sadece orası değildir. Biz Ağa köşkü olarak sadece orasını görmüyorum ama bundan sonra görüyorum da. Madem orada bir köşk var sa. O köşk te bugün restaurant, lokanta olursa  o da Ağalığa aitse boşaltılmalı. Değilse de Ağalık köşkü olarak yeni yer gösterilmeli.  Ağalık köşkünü Edirne’de kurumsallaşması için, Madem Kırkpınar, Dünya’nın ve Osmanlının güreş arenası ise, Bana göre güreşin de Mekke’si sayılır Edirne. Eğer Güreşin Mekke’si Edirne olacak sa kurumsallaşmak zorundayız.  Ağalık köşkünü Edirneliler adına istiyorum. Tapusu Edirnelilerindir. Benim değil.  Ağalık bende ebedi olmaz. Ben bugün varım yarın yokum. Ama Ağa Köşkü ile Ağalık her zaman var olur.

Orada bir tane tabela olacak. T.C. AĞA KÖŞKÜ yazacak. Gelen Devlet büyüklerimizi, Ağanın misafirlerini orada ağırlayacaksınız. Sadece Ağa köşkü olarak kalacak. Kurumsallaşmak budur. Durmadan soruyorlar ve tehdit ediyorlar. Sen Ağalığı Nasıl aldın, Sana mı kaldı Edirne’nin Ağalığı diyorlar. Edirne halkını bırakın öyle yaşasın. Pardon yaaa….

Sarayiçinde Alkole Karşıyım..

 Biliyorsunuz Sarayiçi 1913 yılında Yunanistan ve Bulgaristan’dan gelen Türklerimizin dinlenme alanıydı. Biliyorsunuz dimi. Orada binlerce insanın şehit olduğunu biliyor musunuz. Orada o insanlarını ağaç kabuklarını kemirdiğini biliyoruz. Şehit olduğunu biliyoruz. O şehitlik alanında şimdi alkol içiliyor doğru bir hareket mi. Bunu yetkililer çözmesi lazım. Ben olsam Belediye Başkanımızın yerinde orada Alkolü yasaklarım. Belki bana herkes bana kızacaktır. Ama kızmasınlar. Edirne’de alkol alınacak çok yer var. Lütfen orada ki atalarımız rahatsız etmesinler. Alkolden medet uman insanlar kaybetmeye mahkum olan insanlardır. Şehitlikte alkol içilmez. Orası ŞEHİTLİK. Tavuk Ormanında alkol yasaklandı. İçilmiyor. Ama şehitlik bölgesinde alkol alınıyor. Oradaki ecdatlarımızı kimse rahatsız edemez. Geçmişimize sahip çıkmalıyız.

VİP Geçişin ve Plakanın  Belediye ile ilgisi yok.

VİP Geçişin en büyük kullanıldığı nokta T.C. İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI’dır.  Yani bizim Belediye Başkanımızın VİP GEÇİŞ ve PLAKA ile ilgili meclis kararı alarak, bu meclis kararını Valiliğe iletecek. Valiliğimiz de İçişleri Bakanlığı’na iletecek. Oradan bu kartlar ve plakalar bize gelecek. Sayın başkanım doğru söylüyor. Onun burada yapacağı bir şey yok. Bize Ağalık konağı konusunda yardımcı olsun yeter.

Ağalık yapmak sa parasını yatırırım. Kırkpınar’a da gitmem

Şunu söyleyim, Eğer AĞA olmak kenara çekilip te 12 ay 7 gün ağalık yapmak sa ben parasını yatırırım hiç sesimi dahi çıkartmam. Ben  12 ay Köşkü kullanacağım, 12 ay o plakayı takacağım, 12 ay VİP geçişten yararlanacağım. Sadece 12 ay. Ama yok sadece parayı getir yatır derlerse de yatırırım. Ağalık için Kırkpınar’a da gitmem. Edirne için ucunda koşmak varsa koşarım. Yorulmak varsa yorulurum. Bana değil Kırkpınar’a sahip çıkacak.

dav

 201 total views,  2 views today

Next Post

Romanlar sopalarla yürüdü.

 İlimizde Menzilahır ve Gazimihal mahalleri arasında daha önce yaşanan ufak çaplı tartışma önceki gece büyüyünce iki mahalle birbirine girdi. Menzilahır mahallesinde otomobille 4 şüphelinin Gazimihal mahallesine gelip pompalı tüfekle havaya ateş açması mahalleliyi çileden çıkardı. Mahalleli ve şüpheliler arasında çıkan tartışma kısa sürede büyüyünce olaya polis müdahale etti. Çıkan arbede […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp