Ağa’dan İktidar ve Muhalefet Vekillerine ziyaret

admin

657.Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Edirne’nin Sorunlarını Ankara’ya iletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Bakanlıklara Edirne’nin sorunlarını anlatan mektup gönderen Ağa Çetin, kamuoyunun büyük takdirini topladı. Ufak dokunuşlarla Edirne’de ekonomik kalkınmanın yaşanabileceğinin altını çizen Ağa Çetin, Bu hafta Ankara’da Edirne’nin sorunları ile ilgili çeşitli temaslarda bulundu. İlk olarak T.B.M.M.’de Edirne Milletvekillerinden AK Parti Milletvekili Rafet Sezen ve CHP Milletvekili Erdin Bircan’ı makamında ziyaret eden Çetin, Milletvekillerine Edirne’nin sorunlarını anlattı.

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan 657. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin; Ben Kırkpınar Ağalığını Edirne’lilerin huzurunda aldım Ben Onların Ağasıyım. Biz Edirne için çözüm üretmeliyiz. Bakın Sınır Kapımızdan yeterince istifade edemiyoruz. Ufak bir dokunuşla Sınır Kapısından giren araçları şehir merkezine yönlendirsek ekonomiye büyük katkı sağlamış olmaz mıyız. Bakın Edirne’de  50.000’in üzerinde icra dosyası var. Bu vatandaşlarımızın nefes alması lazım.Bu ve bunun gibi sorunları yapılması gerekenleri Ankara’da ki temaslarımda altını çizerek ifade ettim. Sağ olsun Değerli Edirne Milletvekillerimiz Rafet Sezen ve Erdin Bircan beni kapıda karşıladılar. Gösterdikleri ilgiden çok memnun kaldım. Bugün Ankara’da da Edirne için kenetlenmiş bir tablo görmenin mutluluğunu yaşadım.  Sadece ben değil STK Temsilcilerinin de Ankara’da Edirne için temaslarda bulunması lazım. Bu Edirne bizim. Biz sahip çıkmazsak ileriye gidemeyiz. Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzü Edirne’de artık bir şeylerin yapılması lazım.   Ben hiçbir zaman kendim için bir şey istemedim. Benim derdim, benim sevdam Edirne. Biz Edirne için mücadele edeceğiz.” Dedi.

 227 total views,  2 views today

Next Post

Yunanistan Edirne Konsolosu’ndan Borsa'ya ziyaret

Yunanistan Edirne Konsolosu SotiriaTheocharidi, Edirne Ticaret Borsası’na (ETB) ziyarette bulundu.       Ziyaret programında; Meclis Başkanı Fedai Canım, Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ile Hukuk Danışmanı Av. Hüseyin Sıragezen hazır bulundu. ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Borsanın çalışmaları ve projeleri hakkında ayrıntılı bilgiler aktardı. Heyet tarafından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp