Ağalığa yakışır ’Edirne’ye Ücretsiz Aş evi Kuracak”

admin

ÖZEL HABER – EDİRNE AJANS

657.Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin gazetemize yaptığı açıklamada;  656. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Ağalığı Edirne’liler adına aldığını ve Edirne’nin ağası olduğunu ifade ederek, yaklaşık olarak 15 gündür Ankara’da Başta Bakanlıklar olmak üzere birçok resmi kurumla Edirne ekonomisinin canlanması için neler yapılabileceği konusunda çeşitli temaslarda bulunduğunu ifade etti. Ağa çetin, Edirne’ye Aş evi kuracağını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; 

“Ücretsiz Aş Evi Kuracağım”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a gönderdiği sesli mesajda;  Perşembe günü saat: 11.00 gibi paranın tamamını ödeyeceğini ifade eden Ağa Çetin, Edirne’ye ücretsiz “AŞ EVİ” kuracağını söyledi. Ankara’da olduğunu ve burada ki temaslarında kendine ait hiçbir talepte bulunmadığını sadece Edirne’ye neler getirebileceğinin çalışmalarını yaptığını söyleyen Ağa, 1 Milyon 522 bin TL’ye aldığı 657.Kırkpınar Ağalık ihalesinden kalan tüm paranın Perşembe saat: 10.00 ya da 11.00 gibi hesaba yatacağını belirtti.

 

 

 

“Paranın Tamamını Perşembe Günü ödüyorum”

Parayla ilgili hiçbir probleminin olmadığının altını çizen Ağa Çetin, Ticari Faaliyetleri nedeniyle ufak bir gecikme yaşandığını bunu da anlayışla karşılayan Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür ettiğini söyledi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a 30 yılı aşkın bir sevgi ve saygısı olduğunu ifade eden Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, Ağa ile Başkan arasına kimse giremez. Başkanımız benim için çok özel bir insandır.” dedi.

Kırkpınar Ağalık ihalesini 1 Milyon 522 bin liraya aldığını ve bu rakamın sonunda 22 varsa Edirneliler için olduğunu ifade eden Ağa Çetin, “Ben bu ağalığı Edirneliler için aldım. Kimse kusura bakmasın. Biz bu ağalığı Edirne’de tutmaya devam edeceğiz. Ben Edirne’yi çok seviyorum.” Dedi.

 

 149 total views,  2 views today

Next Post

355 Adet kırmızı etiketli asansör mühürlenecek

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’nin 24 mahallesinde bulunan 2 bin 153 adet asansörden 355’inin denetimler sırasında kırımızı etiket aldığını ve kırmızı etiket alan asansörlerin vatandaşların can güvenliği için mühürleneceğini söyledi. 2015 yılında Edirne halkının can ve mal güvenliğini korumak amacıyla Makina Mühendisleri Odası Edirne Şubesi ile bir protokol yaptıklarını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp