Ağalık ihalesi Seyfettin SELİM’in

admin

Ağalık ihalesi Seyfettin SELİM’in  (2)

 

 

 

 

 

 

 

Kırkpınar çayırında yapılan 256.Kırkpınar ağalık yarışına  üç işadamı katıldı. Yapılan açık artırma sonunda  400 bin lirası ağalık ücreti  yüz bin lirası ise  Şehit aileleri derneğine yardım  olmak üzere 500 bin lira ile  Altınkemerli Ağa Seygettin Selim’in oldu. Böylece  Selim ikinci altın kemeri kazanan ilk Kırkpınar ağası oldu. Seyfettin Selim,  bir süre önce  teröre şehit verdiğimiz   polis Memuru Nefize Özsoy adına bir okul yaptırma taahhüdünde bulundu.

656 Kırkpınarağalığı için   Seyfettin Selim dahil üç aday mücadele etti. Yarışma öncesi söz alan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptığı konuşmada; “ birazdan 656. Kırkpınar’ın ağalık yarışmasını yapacağız. Üç ağa adayımız var.kendilerine başarılar diliyorum.Kırkpınar’ın ağası olmak, ağalık kazanmak çok para vermek değildir.Kırkpınar ağalığıgönül işidir. Güreşe gönül vermektir, yürektir, sevdadır.

BAŞKAN İHALEYİ 222 BİN LİRA İLE AÇTI

Ben ihaleye katılan üç arkadaşımızın da bu inançlabu ihaleye katıldığına inanıyorum. Kendilerine başarılar dilerim ve 656. Kırkpınar ağalık yarışının 222 bin lira ile açıyorum” dedi. Seyfettin Selim Son rakapı Sakarya plakası olan 254 bin lira ile ihaleye katıldı.

Özünlü damperler sahibi  Sinop Ayancıklı işadamı Özünlü  Damper Yönetim Kurulu Başkanı  Zeki  Özünlü İhaleyi 257 bine yükseltti. Kani Tezcan  Tezcanlar Süt Ürünleri  sahibi  eski bir pehlivan. Ergene Velimeşe güreş ağalığını 10 yıldır devam eden Kani Tezcan Son iki rakamı Kırklareli plakasını çağrıştıran bir fiyatla 259 bin lira teklif etti. Daha sonra Seyfettin Selim  ihaleyi 322 bin liraya yükseltti.  Ardından  Zeki Özünlü  ihale rakamını 327 bin liraya , Kani Tezcan da ağalık ihalesini 337 bin liraya yükseltti. İhalenin üçüncü turunda  Altın kemerli Ağa Seyfettin Selim,  ağalık ihalesini 354 bin lira olarak açıkladı. Zeki Özünlü bu fiyatı 367 bin liraya  yükseltti.  Kani Tezcan ihaleyi 377 bin lira olarak açıkladı. İhalenin 4 turunda Seyfettin Selim ağalık   İhalesini  400 bin lira  olarak açıkladı. Gelecek yıl ağalığı  alması ile 2. Altın kemer sahibi olacak olan Selim’in açıkladığı son rakam üzerine  diğer  ağa adayları ihaleden çekildi. Seyfettin Selim  400 bin lira ağalık ücreti için, 100 bin lira da Şehit Ailelerine yardım olarak vereceğini açıkladı.

Ağalık bedelinin belli olmasından sonra konuşan

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,;” Öncelikle Seyfettin Selim kardeşime ağalık hayırlı olsun. İkinci altın kemer sahibi olmuştur kendisini kutluyorum.

Ağamız  “400 bin liraya ağalığı alıyorum yüz bin lira da Şehit Ailelerine  bağış yapıyorum” dedi.

Kendisini bu duyarlılığı nedeniyle kutluyorum.

Edirne’mizde iki ay önce bir bayan  polisimiz  Nefize Özsoy Mardin Midyat’ta şehit oldu.

Ağalık ihalesi Seyfettin SELİM’in  (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

ALTIN KEMERLİ AĞALAR KALICI HİZMET YAPAR

Kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Bilindiği gibi altın kemerli ağaların bir geleneği vardır.

Altın kemeri alan ağalar Edirne’de kalıcı bir eser bırakırlar.    Böylece ağanın ismi sonsuza dek yaşar. Ben Ağamıza yeri vereceğim Seyfettin ağamız da  şehidimizin adına bir okul yapacak, hayırlı olsun” dedi

Daha sonra 656 Kırkpınar ağası Seyfettin Selim davul zurna eşliğinde güreş sahası çevresinde tur attı.

KIRKPINAR ALANI YENİDEN DÜZENLENECEK  

Kırkpınar güreşlerini izlemek için Edirne’ye gelen  Gençlik ve Spor Bakanı  Akif Çağatay Kılıç, Kırkpınar alanının yeniden düzenlenmesi konusunda müjdeyi verdi.

Kırkpınar ağalığı seçimi sonrasında açıklama yapan Kılıç” ağalık ihalesi sona erdi Kırkpınar Ağasının şehit ailelerine yapacağı  yardım için kendisine teşekkür ediyoruz. Bilindiği gibi zor günlerden geçtik fakat bunları ışmasını bildik.Bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde olup milletimizin ve devletimizin geleceğini  güvence altına alacağız.  Burada er meydanında yapılması gereken bazı iyler var. Bizin önceki dönem Çanakkale Millitvekilimiz  aynı zamanda  güreşin içened gelen İsmail Kaşdemir kardeşimiz var. Şu anda bizim danışmanımız. RecepBaşkan şimde herkesi huzurunda söylüyorum.Burada er meydanı Kırkpınarı yeni bir proje ile  şanını yakışır şekle getirmek üzere  İsmail Kardeşimiz bu işin koordinatörü oldu.

Recep başkanla daha önce de konuştuk. Bize siz  ne adım atıyorsanız biz belediye olarak önünüzü açıyoruz sözü verdi. Allahın izni ile Edirne’ye Kırkpınar’a  şanına yakışır  duruma getireceğiz. Bu iş için düğmeye basıyoruz bizde düğmeye basıldığında iş biter.Edirne’ye hayırlı uğurlu olsun bu işi de burada bağlamış olalım” dedi  Bakan bu arada karkpına alanında olanların  sahanın düzenlemesinden mutlu olunmadığı izlenimi aldığını söyledi. Bakan Çağatay Kılıç “ İnşallan gelecek yıl er meydanına yakışır bir stadyumda hep beraber olacağız” diye konuştu. Belediye Başkanı Gürkan’da  gelecek yıl  Kırkpınar’ı yeni stadında yapılacağını belirterek hayırlı uğurlu olsun dedi.

 

 126 total views,  5 views today

Next Post

Japonya İstanbul Başkonsolosu EHARA’dan GÜRKAN’a ziyaret

                GÜRKAN; “ TOPLUMU GELECEĞE TAŞIYAN GELENEKLERİDİR”          Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali için Edirne’ye gelen Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti. Edirne’nin de Japonya gibi geleneklere önem veren bir toplum olduğuna değinen Gürkan, “Toplumları geleceğe taşıyan gelenekleridir” dedi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp