Ağa’nın Takvimleri Ankara’da büyük beğeni topladı

admin

657.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Ahmet Çetin Ankara’da çeşitli temaslarda bulundu. Ankara’da yapılan KOSGEB Stratejik Ürün Destek Programına davetli olan iş adamı ve Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, burada Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile görüştü. İki bakanla samimi bir ortamda görüşme gerçekleştiren Ağa Çetin, Bakanlara Edirne ile ilgili bilgiler verip onları Edirne’ye davet etti.  Ağa Çetin gazetemize yaptığı açıklamada;  “ Sayın Bakanlarımıza Edirne ile ilgili bilgiler verdim. İki Bakanımız da en kısa zamanda Edirne’ye gelecekleri sözünü verdiler. Edirne’de ne yapmamız gerektiğine bakacaklar. KOSGEB’le birlikte yuva kurulacak. Ben de kendilerini Edirne’de ağırlayacağım. Edirne için iş adamlarımıza konferans verilecek. İş adamlarımızın sorunları dinlenecek.  Edirne’de 50 bin dosyanın icrada olduğunu ve SSK’da da birçok dosyanın olduğunu söyledim. Köylü mağdur. Üretmediğimizi ve mazotun pahalı olduğunu söyledim. Bunların hepsini sayın bakanlarımıza aktardım. ASELSAN Başkanı da dahil olmak üzere Edirne’ye gelecekler. Misafirimiz olacaklar. Bu arada Kırkpınar Ağası olarak yaptırmış olduğumuz 2018 yılı takvimlerinden Sayın bakanlarımıza ve Kurum Müdürlerine takdim ettim. Çok mutlu oldular.” dedi.

Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin,  Güreş’in tanıtımı için bastırmış olduğu, Kırkpınar Güreşlerinin birbirinden güzel fotoğraflarından oluşan 2018 yılı Takvimlerinden Ankara’da ki temaslarında Bakanlara, kurum müdürlerine hediye etti. 2018 yılı takvimlerini büyük bir beğeni ile inceleyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı  Ahmet Arslan, Kıkrpınar Ağası Ahmet Çetin’e teşekkür etti.

 

cof
cof

 151 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Beykent Okulları Geleneklerimiz ve Değerlerimize Sahip Çıkıyor

Edirne Beykent Okulları 3.sınıf öğrencileri geçmişimiz, geleneklerimiz ve değerlerimiz ile ilgili araştırma yapmak,  geçmişle şimdiki zaman arasındaki ilişkiyi anlayabilmek, geleneklerimizin nesilden nesile nasıl aktarıldığını öğrenmek  amacıyla çeşitli yerlere gezi düzenlediler. Badem ezmesi, deva-i misk, saray kurabiyesi gibi şehrimize ait geleneksel tatlıların yapımını yerinde görmek Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar bu tatların […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp