AGD Cuma Sohbetleri devam ediyor

admin

1

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)’nin her hafta düzenlemiş olduğu ‘Cuma Sohbetleri’nin geçen haftaki konuğu, uzun yıllar Almanya’da bulunmuş ve 1970’li yılların başlarında Avrupa Milli Görüş Teşkilatlarını kuranlardan biri olan Hasan Damar idi.

Dernek Konferans Salonunda yapılan sohbete çok sayıda dinleyici katıldı.

Sohbetine ‘Dünyevileşme’ konusu ile başlayan Hasan Damar, “Peygamberimiz (sav) bir sahabesine, bana iki şey söyle. Söyleyeceklerinin birinde beni Allah, diğerinde ise insanlar sevsin” dedi ve cevabını yine kendileri verdi; “Dünya’ya fazla itibar etme. Bunu üç defa tekrarlayarak, o zaman seni Allah sevecektir”. Devamla, “İnsanların huzurunda eğilme, sadece Allah’ın huzurunda eğil”. Yani ‘dünyevileşme’ dedi.

Olağanüstü bir dönemden geçildiğine işaret eden Hasan Damar, “Bugün, diyalog adı altında İslâm’ı sulandırmaya çalışanlar var. Biz bunları yıllar öncesinden biliyoruz. Hatta George W. Bush, ABD Başkanı olduğu dönemde dünyanın çeşitli ülkelerinde Müslümanları ifsat etmek için çalışan misyonerlerin önde gelenleri ile Washington’da bir toplantı yaparak, kendilerine kaç tane Müslüman’ı Hıristiyan yaptıklarını sorduğunda biri, ‘kimseyi yapamadık ama onlarda İslam adına bir şey bırakmadık’ diye cevaplandırmıştı” açıklamasını yaptı.

Milli Görüş davasının temelinin ve örnek aldığı hareketin de Peygamberin davası ve metodu olduğuna dikkat çeken Hasan Damar, “her türlü ahlaksızlığın zirve yaptığı günümüzde davamıza sahip çıkalım ve kendimizi koruyalım ve mücadelemizi devam ettirelim” şeklinde konuştu.

 

 

 155 total views,  2 views today

Next Post

VATANDAŞIN TANSİYONUNU ÖLÇTÜLER

Edirne Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında Saraçlar Caddesi’nde bir stant kurarak vatandaşların tansiyonunu ölçtü. Edirne Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde öğrenim gören Acil Tıp Teknisyeni ve Hemşirelik bölümünde okuyan lise son sınıf öğrencileri, Saraçlar Caddesi’nde vatandaşların tansiyonunu ölçtü. Havanın soğuk ve yağışlı olması nedeniyle bir süre sonra […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp